Przejdź do stopki

W związku z gwałtownym spadkiem dobowej ilości zakażeń koronawirusem w poniedziałek (28 marca) zniesiono jedne z ostatnich obostrzeń wprowadzonych po ogłoszeniu epidemii.

Dziś (9 lutego) ogłoszono wprowadzenie w życie istotnych zmian w obostrzeniach wynikających z trwania pandemii koronawirusa. Rząd zdecydował się na ich znaczne złagodzenie.

W poniedziałek (31 stycznia) po zakończeniu ferii zimowych w Małopolsce, a tym samym także w powiecie suskim do szkolnych ławek wrócą jedynie uczniowie zerówek oraz klas I-IV szkół podstawowych. Młodzież ze starszych klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych będzie uczyła się zdalnie co najmniej do końca lutego.

Dziś ogłoszono nowe, bardziej restrykcyjne obostrzenia związane z pandemią koronawirusem. Zaczną obowiązywać od 15 grudnia, a kolejne ograniczenia będą wprowadzane stopniowo w kolejnych dniach i miesiącach. To między innymi obowiązek zaszczepienia się!

Czwarta fala pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 z dnia na dzień przybiera na sile, co przekłada się między innymi na funkcjonowanie szkół. Od dziś, 16 listopada do piątku, 19 listopada pięć klas w Szkole Podstawowej nr 1 uczyć się będzie w trybie zdalnym.

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od soboty 1 maja nastąpi stopniowe znoszenie i zmniejszanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Obowiązujący od 20 marca lockdown nie zakończy się w piątek, 9 kwietnia. Na dzisiejszej (7 kwietnia) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił jego przedłużenie o kolejny tydzień, do 18 kwietnia włącznie.

Minął już nieco ponad rok od wybuchu pandemii, która gwałtownie zmieniła naszą rzeczywistość. Walka z nią wciąż trwa. Według danych Ministerstwa Zdrowia nastąpiła jej trzecia fala. Z tego względu Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi kampanię społeczną #MaskujSię, by wyhamować wzrost zakażeń.

Niepokojące informacje dotyczące dobowej ilości zakażeń przekazało dziś Ministerstwo Zdrowia. Po okresie wyhamowania ilości przyrostów dziś nastąpił kolejny duży skok i znacząco została przekroczona ilość 20 tys. zakażeń.

Według uzyskanych informacji wynika, że od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 do dnia 11 lutego 201 roku w powiecie suskim zakażone zostały 3073 osoby, z których 91 zmarło (w tym dwie minionej doby).

Dziś, 5 lutego, rząd ogłosił, że od przyszłego piątku, czyli 12 lutego nastąpi częściowe poluzowanie ograniczeń dotyczących niektórych gałęzi gospodarki. Zmiany zostają wprowadzone na dwutygodniowy okres próbny.

Od poniedziałku, 28 grudnia do niedzieli 17 stycznia, czyli przez trzy tygodnie w Polsce trwać będzie kwarantanna narodowa. W jej tracie obowiązywać będą jeszcze ostrzejsze niż obecnie restrykcje sanitarne.

24 listopada 2020 roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej, jak i inne powiatowe i wojewódzkie stacje, zaprzestała podawania danych dotyczących ilość mieszkańców, u których wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie są one przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny, a publikowane na stronie rządowej, ale bez podziału na gminy.

24 listopada 2020 roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej, jak i inne powiatowe i wojewódzkie stacje, zaprzestała podawania danych dotyczących ilość mieszkańców, u których wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie są one przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny, a publikowane na stronie rządowej, ale bez podziału na gminy (dane są prezentowane w skali kraju, województw i powiatów). W raportach nie są ujęci ozdrowieńcy, co uniemożliwia ustalenie ilość aktywnie zakażonych.

Według uzyskanych informacji, wśród mieszkańców Suchej Beskidzkiej na dzień 23 listopada 2020 roku łącznie (od początku epidemii) zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zostało 340 osób. Obecnie 67 z nich choruje na COVID–19. Wirusa pokonało dotąd 273 mieszkańców naszego miasta. Na dzień 23 listopada 2020 roku kwarantanną domową na terenie Suchej Beskidzkiej objętych jest 101 osób, z których 48 przebywa w izolacji domowej. Z informacji z suskiego sanepidu wynika, że do statystyk osób chorych na COVID – 19 wliczani są także pacjenci przebywający w Szpitalu Rejonowym w Suchej Beskidzkiej, choć zdecydowana większość z nich nie jest mieszkańcami naszego miasta.