Przejdź do stopki

Wśród mieszkańców Suchej Beskidzkiej 340 osób zakażonych koronawirusem!

Treść

Według uzyskanych informacji, wśród mieszkańców Suchej Beskidzkiej na dzień 23 listopada 2020 roku łącznie (od początku epidemii) zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zostało 340 osób. Obecnie 67 z nich choruje na COVID–19. Wirusa pokonało dotąd 273 mieszkańców naszego miasta. Na dzień 23 listopada 2020 roku kwarantanną domową na terenie Suchej Beskidzkiej objętych jest 101 osób, z których 48 przebywa w izolacji domowej. Z informacji z suskiego sanepidu wynika, że do statystyk osób chorych na COVID – 19 wliczani są także pacjenci przebywający w Szpitalu Rejonowym w Suchej Beskidzkiej, choć zdecydowana większość z nich nie jest mieszkańcami naszego miasta.

Informacje, które Państwu przekazujemy pochodzą głównie ze stron internetowych oraz portali społecznościowych. Pomimo, że do zadań własnych Gminy należą m.in. ochrona zdrowia i bezpieczeństwo obywateli, państwowe służby sanitarne nie informują władz miasta (gminy) o miejscach izolacji, kwarantanny, ani też o osobach, u których stwierdzono niebezpieczną chorobę - zamieszkałych na terenie miasta.

Nadzwyczajna sytuacja jaką jest stan epidemiologiczny wymaga od nas wszystkich podjęcia nadzwyczajnych środków ostrożności, dlatego też mając na uwadze troskę o siebie i naszych najbliższych tak, jak do tej pory, nieustannie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że ryzyko zarażenia jest wciąż wysokie. Epidemia nie wygasła i koronawirus nadal jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia!

Powiat suski zaliczony jest do czerwonej strefy i tym samym od soboty (10 października) obowiązuje w nim ostrzejszy reżim sanitarny. Obostrzenia w tej strefie są jeszcze większe niż obowiązywały dotychczas. W dalszym ciągu należy utrzymywać 2 metrową odległość od innych oraz zasłaniać usta i nosa w miejscach publicznych (sklepach, urzędach, kościołach itp.), ale także w przestrzeni publicznej - czyli na ulicach.

Uważajmy na siebie i innych!