Przejdź do stopki

Dalsze luzowanie obostrzeń. Otwarto baseny i siłownie

Treść

Dziś (28 maja) nastąpiło kolejne luzowanie obostrzeń wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Zmiany dotyczą branży gastronomicznej i sportowej.

Od dziś lokale gastronomiczne mogą przyjmować gości nie tylko w ogródkach, ale także wewnątrz. Restauracje, kawiarnie i inne obiekty mogą być jednak mieć 50 proc. obłożenia. Ponadto zajęty może być co drugi stolik, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 1,5 m (chyba, że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika). Dopuszczalne jest również organizowanie imprez okolicznościowych i rodzinnych (przyjęć weselnych, komunijnych, czy chrzcin). W tym przypadku limit gości wynosi 50 osób. Ale co ważne, nie liczy się do niego osób, które są w pełni zaszczepione (przyjęły dwie dawki szczepionki lub zaszczepiły się jednodawkowym preparatem Johnsonon&Johnson) przeciw COVID-19.

Dziś „odmrożono” również dwie branże sportowe. Ponownie wszyscy chętni mogą skorzystać z pływalni. W tym przypadku limit obłożenia wynosi 50 proc. (dot. również publiczności, zajęte co drugie miejsce na widowni). Swoje podwoje mogą także otworzyć siłownie i kluby fitness, ale w reżimie sanitarnym. Na każdą ćwiczącą osobę musi przypadać 15 m2 powierzchni.

W wydarzeniach sportowych rozgrywanych poza obiektami, czyli w imprezach plenerowych może brać udział maksymalnie 250 osób.