Przejdź do stopki

W powiecie suskim 2310 zakażonych koronawirusem!

Treść

24 listopada 2020 roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej, jak i inne powiatowe i wojewódzkie stacje, zaprzestała podawania danych dotyczących ilość mieszkańców, u których wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie są one przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny, a publikowane na stronie rządowej, ale bez podziału na gminy (dane są prezentowane w skali kraju, województw i powiatów). W raportach nie są ujęci ozdrowieńcy, co uniemożliwia ustalenie ilość aktywnie zakażonych.

Z uzyskanych przez nas danych wynika, że na dzień 25 listopada 2020 roku w powiecie suskim zakażonych zostało od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 2310 mieszkańców powiatu suskiego, z których 53 osoby zmarły. W dzisiejszym raporcie wykazano 18 nowych przypadków koronawirusa i 1 zgon. Na dzień 25 listopada 2020 roku kwarantanną objętych jest 96 mieszkańców Suchej Beskidzkiej, z których 43 przebywają w izolacji.   

Informacje, które Państwu przekazujemy pochodzą głównie ze stron internetowych oraz portali społecznościowych. Pomimo, że do zadań własnych Gminy należą m.in. ochrona zdrowia i bezpieczeństwo obywateli, państwowe służby sanitarne nie informują władz miasta (gminy) o miejscach izolacji, kwarantanny, ani też o osobach, u których stwierdzono niebezpieczną chorobę - zamieszkałych na terenie miasta.

Nadzwyczajna sytuacja jaką jest stan epidemiologiczny wymaga od nas wszystkich podjęcia nadzwyczajnych środków ostrożności, dlatego też mając na uwadze troskę o siebie i naszych najbliższych tak, jak do tej pory, nieustannie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że ryzyko zarażenia jest wciąż wysokie. Epidemia nie wygasła i koronawirus nadal jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia!

Powiat suski zaliczony jest do czerwonej strefy i tym samym od soboty (10 października) obowiązuje w nim ostrzejszy reżim sanitarny. Obostrzenia w tej strefie są jeszcze większe niż obowiązywały dotychczas. W dalszym ciągu należy utrzymywać 2 metrową odległość od innych oraz zasłaniać usta i nosa w miejscach publicznych (sklepach, urzędach, kościołach itp.), ale także w przestrzeni publicznej - czyli na ulicach.

Uważajmy na siebie i innych!