Przejdź do stopki

Ponad 3,4 tys. zakażonych w powiecie suskim

Treść

Niepokojące informacje dotyczące dobowej ilości zakażeń przekazało dziś Ministerstwo Zdrowia. Po okresie wyhamowania ilości przyrostów dziś nastąpił kolejny duży skok i znacząco została przekroczona ilość 20 tys. zakażeń.

Minionej doby w Polsce odnotowano aż 21 045 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 375 osób. W Małopolsce także widoczny jest wzrost ilości zakażeń. Dziś to 1607 nowych przypadków. Z informacji jakie czerpiemy z portali internetowych wynika, że do dziś w powiecie suskim zakażenie koronawirusem potwierdzono u 3401 osób. Wśród nich są 24 nowe przypadki odnotowane minionej doby. Niestety, w powiecie suskim z powodu pandemii zmarło do dziś (11 marca) 111 osób, z których 107 miało choroby współistniejące (jedna osoba odeszła minionej doby), a pozostałe cztery odeszły bezpośrednio w wyniku ciężkiego przebiegu COVID-19.

Z posiadanych przez nad danych wynika, że na dzień 11 marca w Gminie Sucha Beskidzka w izolacji domowej znajdują się 33 osoby, a 39 kolejnych odbywa kwarantannę.

Nadzwyczajna sytuacja jaką jest stan epidemiologiczny wymaga od nas wszystkich podjęcia nadzwyczajnych środków ostrożności, dlatego też mając na uwadze troskę o siebie i naszych najbliższych tak, jak do tej pory, nieustannie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że ryzyko zarażenia jest wciąż wysokie. Epidemia nie wygasła i koronawirus nadal jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia! W ostatnich dniach w powiecie suskim notowany jest wzrost dobowych przypadków zakażeń!