Przejdź do stopki

Rząd częściowo odmrozi turystykę, kulturę i sport

Treść

Dziś, 5 lutego, rząd ogłosił, że od przyszłego piątku, czyli 12 lutego nastąpi częściowe poluzowanie ograniczeń dotyczących niektórych gałęzi gospodarki. Zmiany zostają wprowadzone na dwutygodniowy okres próbny.

Od przyszłego piątku „odmrożona” zostanie kultura. Zamknięte obecnie kina, teatry i domu kultury będą mogły zostać otwarte, ale -co oczywiste- w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że wszyscy przebywający w nich muszą mieć zakryte usta i nos. Ponadto w kinach, teatrach, czy w filharmoniach widownia będzie mogła być wypełniona jedynie w połowie. Działalność będą mogły wznowić także hotele.

Odmrożony, choć nie w całości, został sport. Rządz wydał zgodę na otwarcie od piątku stoków narciarskich, krytych pływalni oraz wszystkich obiektów sportowych i rekreacyjnych znajdujących się na świeżym powietrzu. Nadal zabronione będzie (z wyjątkiem zawodników zawodowych) korzystanie z zamkniętych obiektów sportowych (poza pływalniami), czyli między innymi hal, siłowni i klubów fitness.

Rząd nie zdecydował się na otwarcie lokali gastronomicznych. Na razie zmuszone one są nadal do prowadzenia działalności jedynie „na wynos” lub z dowozem.