Przejdź do stopki

NFZ apeluje o przestrzeganie wytycznych sanitarnych

Treść

Minął już nieco ponad rok od wybuchu pandemii, która gwałtownie zmieniła naszą rzeczywistość. Walka z nią wciąż trwa. Według danych Ministerstwa Zdrowia nastąpiła jej trzecia fala. Z tego względu Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi kampanię społeczną #MaskujSię, by wyhamować wzrost zakażeń.

Liczba osób, które muszą zmierzyć się z COVID-19, w ostatnim czasie niebezpiecznie wzrosła. Eksperci nie mają wątpliwości, że klucz do ograniczenia kolejnej fali zachorowań leży w rękach każdego z nas. Dopóki wszyscy nie zostaniemy zaszczepieni preparatami chroniącymi przed koronawirusem, w ograniczeniu epidemii może pomóc jedynie rygorystyczne przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych.

 O ich wadze Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina w kampanii społecznej #MaskujSię. W ramach niej powstał specjalny film informacyjny, w którym twórcy spotu apelują o dokładne mycie rąk lub ich dezynfekcję, zachowywanie bezpieczną odległość  (minimum 1,5 metra) od innych osób oraz noszenie maseczek szczelnie zasłaniających usta i nos. 

Link do pobrania filmów: https://we.tl/t-wsn1HmUuCE