Przejdź do stopki

W powiecie suskim 2607 zakażonych koronawirusem!

Treść

24 listopada 2020 roku Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej, jak i inne powiatowe i wojewódzkie stacje, zaprzestała podawania danych dotyczących ilość mieszkańców, u których wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie są one przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny, a publikowane na stronie rządowej, ale bez podziału na gminy.

Z uzyskanych przez nas danych wynika, że w ostatnich dniach w powiecie suskim dobowa ilość zakażeń malała (ostatnio odnotowywano po kilka nowych przypadków dziennie). Dziś poinformowano, że minionej doby koronawirusa wykryto u 67 osób mieszkańców powiatu suskiego, a dwie osoby zmarły z powodu wystąpienia COVID-19 z chorobami współistniejącymi. Od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie suskim zakażonych nim zostało 2607 osób, z których 61 zmarło (u 60 potwierdzono występowanie chorób współistniejących).  

Po zaprzestaniu przez służby sanitarne publikowania gminnych raportów nie wiemy ilu mieszkańców Suchej Beskidzkiej zostało zakażonych. Na dzień 8 grudnia na terenie miasta Sucha Beskidzka 39 osób objętych jest kwarantanną, a 27 znajduje się w izolacji z uwagi na potwierdzone zakażenie.  

Informacje, które Państwu przekazujemy pochodzą głównie ze stron internetowych oraz portali społecznościowych. Pomimo, że do zadań własnych Gminy należą m.in. ochrona zdrowia i bezpieczeństwo obywateli, państwowe służby sanitarne nie informują władz miasta (gminy) o miejscach izolacji, kwarantanny, ani też o osobach, u których stwierdzono niebezpieczną chorobę - zamieszkałych na terenie miasta.

Nadzwyczajna sytuacja jaką jest stan epidemiologiczny wymaga od nas wszystkich podjęcia nadzwyczajnych środków ostrożności, dlatego też mając na uwadze troskę o siebie i naszych najbliższych tak, jak do tej pory, nieustannie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że ryzyko zarażenia jest wciąż wysokie. Epidemia nie wygasła i koronawirus nadal jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia!

Powiat suski zaliczony jest do czerwonej strefy i tym samym od soboty (10 października) obowiązuje w nim ostrzejszy reżim sanitarny. Obostrzenia w tej strefie są jeszcze większe niż obowiązywały dotychczas. W dalszym ciągu należy utrzymywać 2 metrową odległość od innych oraz zasłaniać usta i nosa w miejscach publicznych (sklepach, urzędach, kościołach itp.), ale także w przestrzeni publicznej - czyli na ulicach.

Uważajmy na siebie i innych!