Przejdź do stopki

Trzydniowa Suska Majówka była bogata w wydarzenia

Treść

Bogaty, bardzo urozmaicony program imprez sportowych i kulturalnych sprawił, że podczas trwającej w tym roku trzy dni Suskiej Majówki każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To spowodowało, że wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Stało się już niepisaną tradycją, że Suska Majówka rozpoczyna się Targami Kwiatowymi, które są kontynuacją Wystawy Ogrodniczej. Nie inaczej było w tym roku. Od wczesnych godzin na miejskim placu targowym liczne grono swoją ofertę prezentowała bardzo duża ilość wystawców, a znakomita pogoda sprawiła, że ilość odwiedzających była rekordowa duża.

W pierwszy dzień Suskiej Majówki przeprowadzono na strzelnicy sportowej przeprowadzono Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka. Wystartowały w nich 64 osoby, które rywalizowały z użyciem karabinka sportowego TOZ-14, strzelając do celów oddalonych o 25 metrów. Równolegle na stadionie miejskim odbył się Bieg Wiosenny dla dzieci, w którym wzięło udział 88 młodych lekkoatletów. Natomiast punktualnie w samo południe w Bibliotece Suskiej rozpoczęły się VIII Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble. Po południu stadion sportowy ponownie tętnił życiem. 75 cyklistów przy głośnym aplauzie publiczności walczyło o jak najlepsze rezultaty w Rajdzie Rowerowym. Tego dnia w Galerii Sztuki-Zamek artyści i zwiedzający spotkali się na wernisażu 17. Wystawy Środowiskowej.

Drugi dzień miejskiej majówki stał się okazją, i to nie tylko dla dzieci, do obejrzenia sprzętu jakim dysponują służby ratunkowe i mundurowe, ale również nauczenia się zasad udzielania pierwszej pomocy. Służył temu piknik profilaktyczny „Suska Majówka – Dzieci ratują dzieci”, zorganizowany na terenie potartacznym. Park zamkowy stał się natomiast areną zawodów łuczniczych. Po południu na przekór pogodzie na Orliku rozegrano mecze piłkarskie w ramach Turnieju zakładów pracy.

W świąteczną środę warto było odwiedzić Krytą Pływalnię, w której szkolący się w UKS Jasień zaprezentowali w efektowny sposób posiadane przez siebie umiejętności. Po południu w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej uroczyście otwarto wystawę czasową „Historia kina w Suchej Beskidzkiej". Wydarzenie uświetnił recital muzyki filmowej z udziałem Beaty Horwat i Wiesława Gertnera, a zwieńczeniem dnia filmowego była projekcja w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Filmu znakomitego obrazu w reżyserii Billy’ego Wildera „Pół żarem, pół serio”.

Wojciech Ciomborowski