Przejdź do stopki

Majówkowy Rajd Rowerowy za nami

Treść

75 młodych adeptów kolarstwa wzięło udział w rozegranym 1 maja na bieżni stadionu miejskiego Rajdzie Rowerowym. Zawody były jedną z atrakcji pierwszego dnia Suskiej Majówki.

Znakomita, słoneczna pogoda sprawiła, że do rywalizacji, odbywającej się w duchu fair play, przystąpiły 33 cyklistki i 42 kolarzy. Natomiast na trybunach zasiadły całe rodziny, które żywiołowo dopingowały zawodników. Ci w zależności od kategorii wiekowej mierzyli się z dystansem od 60 metrów (dzieci do 3 lat) do 800 metrów (kategoria 11-12 lat), zmagając się nie tylko z przeciwnikami, ale i czasem. W najliczniej obsadzonych kategoriach kolarze pokonywali bowiem trasę podzieleni na serie, więc musieli od pierwszych do ostatnich metrów pedałować na pełnych obrotach, gdyż nie wiedzieli jakie czasy uzyskają jadący w kolejnych biegach.

Czołowi kolarze w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni medalami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Burmistrza Miasta, które Stanisław Lichosyt wręczył wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Krystianem Krzeszowiakiem. W ceremonii dekoracji uczestniczyła również maskotka miasta - smok Kicek, która przez całe zawody dopingowała rywalizujących.

Wyniki:

Dzieci do lat 3:
1. Klara Barzyczak
2. Wiktoria Pęczek
3. Kaja Kumorowicz

1. Leon Witkowski
2. Krzysztof Hawieńczyk

Dzieci do 6 lat:
1. Martyna Świerkosz
2. Julia Gracjasz
3. Iga Kubasiak

1. Leo Talaga
2. Józef Wiśnicz
3. Miłosz Chaja

Dzieci 7-8 lat:
1. Pola Talaga
2. Natalia Pasierbek
3. Maja Kumurowicz

1. Grzegorz Kuć
2. Hubert Karpiński
3. Mikołaj Kruk

Dzieci 9-10 lat:
1. Gabriela Basiura
2. Nadia Śmietana
3. Hanna Hudziak

1. Filip Mrowiec
2. Ksawery Kumorowicz
3. Artur Pławny

Dzieci 11-12 lat:
1. Zofia Basiura
2. Kornelia Rzeźniczak
3. Alicja Talaga

1. Bruno Długosz
2. Dominik Świerkosz
3. Patryk Piecha

Wojciech Ciomborowski