Przejdź do stopki

Liczyło się każde słowo. VIII Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble

Treść

W bogatym programie tegorocznej Suskiej Majówki nie mogło zabraknąć cieszących się dużym zainteresowaniem Otwartych Mistrzostw Suchej Beskidzkiej w Scrabble, które w tym roku Biblioteka Suska zorganizowała już po raz ósmy.

Biblioteka Suska od wielu lat podejmuje szereg przedsięwzięć mających na celu popularyzację czytelnictwa, ale jednocześnie postrzeganie tej miejskiej instytucji kultury nie tylko jako miejsca, w którym wypożycza się książki. W trakcie Dni Ziemi Suskiej organizuje Wielką Grę Miejską, a podczas Suskiej Majówki w książnicy odbywają się właśnie Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble. W tegorocznych wzięło udział 20 osób, z których w wyniku przeprowadzenia dwóch rund eliminacyjnych wyłoniono składy stołu finałowego oraz tzw. małego finału dla czwórki najlepszych niepełnoletnich uczestników zawodów.

Finałowa rywalizacja na słowa okazała się bardzo zacięta. Zwyciężyła Anna Kończal-Bochenek, która uzyskała 128 punktów. Zaledwie o jeden mniej miała na swoim koncie Sylwia Kozik. Trzecie miejsce zajął Tymoteusz Lenart (117 punktów), a czwarte przypadło Paulinie Etterle-Kaszowskiej (108 punktów).

Triumfatorem małego finału został Konrad Mosór (163 punkty), który okazał się lepszy od Sebastiana Lacha (158 punktów), Wiktorii Harańczyk (94 punkty) i Agnieszki Sołtys (82 punkty).

Laureaci turnieju zostali nagrodzeni atrakcyjnymi grami planszowymi, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.