Treść
Kondycja sportu w Suchej Beskidzkiej jest bardzo dobra, co potwierdzają niezliczone osiągnięcia suskich sportowców i klubów w najróżniejszych dyscyplinach sportowych w skali województwa, a nawet całego kraju. Młodzi lekkoatleci z Suchej Beskidzkiej, na co dzień trenujący w stryszawskim klubie bieganie.pl pod okiem Rafała Kukli również mogą pochwalić się nie lada sukcesami. W mijającym sezonie reprezentant naszego miasta w pchnięciu kulą Maciej Majcherczyk zdobył II miejsce w Mistrzostwach Małopolski Juniorów Młodszych. Jego klubowy kolega Krzysztof Łoś, trenujący skok w dal podczas rozegranych wiosną Mistrzostw Małopolski Juniorów Młodszych okazał się bezkonkurencyjny w swej kategorii wiekowej zdobywając I miejsce. Trzeci z nagrodzonych zawodników Szymon Jędrzejczak we wrześniu zajął I miejsce w biegu na 2000 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Kilka dni później powtórzył swój sukces na Mistrzostwach Małopolski Młodzików, tym razem na dystansie 1000 m.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 5 grudnia 2016 w sali sesyjnej suskiego magistratu. W imieniu burmistrza Stanisława Lichosyta nagrody sportowe wręczył sekretarz gminy Tadeusz Woźniak. Spotkanie z zawodnikami i trenerem było także okazją do rozmów na temat przygotowań i wyzwań, które czekają lekkoatletów w kolejnym sezonie, a także planów na przyszłość. – Trenowanie lekkiej atletyki to trudne i wymagające zajęcie. Zajęcia szkoleniowe odbywają się 5 dni w tygodniu, trenujemy nie tylko technikę, niezbędną w przypadku każdej z dyscyplin, ale także wytrzymałość i kondycję. Ogromna ilość czasu i energii, którą trzeba poświecić, by dobrze przygotować się do wiosennych startów, sprawia, że tylko prawdziwi pasjonaci są w stanie sprostać wymaganiom tej dziedziny sportu. – mówił w czasie spotkania Rafał Kukla. Trener podkreślił również rolę zmodernizowanej przez Gminę infrastruktury lekkoatletycznej w Suchej Beskidzkiej. – Nowa bieżnia i towarzyszące jej urządzenia na ternie kompleksu sportowego „MKS Babia Góra” stwarzają doskonałe warunki do rozwoju dyscyplin lekkoatletycznych, i będą przez nas wykorzystywane zarówno na potrzeby treningów, jak i zawodów. W czasie spotkania dyskutowano również na temat reaktywacji sekcji lekkoatletycznej w Suchej Beskidzkiej.
Pomysł utworzenia sekcji LA pojawił się już na początku roku, wraz z rozpoczęciem modernizacji stadionu Babiej Góry w Suchej Beskidzkiej. Wówczas odbyły się pierwsze rozmowy pomiędzy trenerem Rafałem Kuklą i burmistrzem Stanisławem Lichosytem. Ich celem było odtworzenie sekcji sportowej, by zawodnicy z Suchej Beskidzkiej, w której znajduje się obiekt lekkoatletyczny tej klasy, mogli reprezentować barwy swojego miasta. – Wszystkie prace idą zgodnie z planem, mamy już zgodę zarządu klubu i sądzę, że obecni tu laureaci nagrody sportowej już w najbliższym sezonie zasilą szeregi sekcji lekkoatletycznej, tworzonej przy „MKS Babia Góra”. Wierzę, że z czasem dołączą do nas kolejni zawodnicy. (GW)