Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii najlepszą uczelnią turystyczną w Polsce
Treść
W Rankingu Wiadomości Turystycznych 2013 - opiniotwórczego pisma branżowego,
prezentującego najważniejsze inicjatywy i trendy światowego biznesu
turystycznego - WSTiE została najlepszą uczelnią turystyczną w
Polsce.
WSTiE znalazła się na podium, konkurując z niepublicznymi szkołami wyższymi kształcącymi kadry dla turystyki. Szkoła odniosła podwójne zwycięstwo: w kategorii przygotowania zawodowego i potencjału naukowego. Wysoki poziom nauczania połączony z aspektem praktycznym, równomierne rozłożenie akcentów pomiędzy kształceniem zawodowym i akademickim, zaangażowanie w rozwój ogólny przy jednoczesnym wdrożeniu w rynek pracy - to atuty, które zostały docenione przez kapitułę rankingu.
Obecnie w niemal każdym ogłoszeniu o pracę znajdują się wymagania dotyczące doświadczenia zawodowego, dlatego też student jeszcze w okresie nauki powinien myśleć o jego zdobywaniu. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku stają się praktyki i staże. Warto z nich korzystać, by mieć większe szanse na rynku pracy, gdyż dzięki nim można zdobyć konkretne umiejętności. WSTiE nie bez powodu przywiązuje do praktyk i staży ogromną wagę i aż 98 proc. studentów korzysta z tych propozycji. Władze uczelni wychodzą z założenia, że stwarzają one studentom ogromne możliwości rozwoju i weryfikują umiejętności. Z kolei praktykant i stażysta ma szansę zaprezentować się ewentualnemu pracodawcy z jak najlepszej strony, gdyż to od jego zaangażowania i przydatności zależy, ile się nauczy i jakie będą efekty jego praktycznej edukacji. Przebyte staże i praktyki dają wiele atutów podczas rekrutacji. Po pierwsze, pokazują potencjalnemu pracodawcy, że kandydat stara się aktywnie zarządzać swoją karierą, wykazuje inicjatywę i chęć rozwoju. Są to cechy bardzo pożądane u przyszłych pracowników. Po drugie, zmniejszają ryzyko niedopasowania kandydata do pracodawcy - osoba, która odbyła kilka staży czy praktyk jest bardziej świadoma obowiązków, które przyjdzie jej wykonywać. Wreszcie uczestnictwo w stażach i praktykach daje kandydatowi większą pewność siebie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki współpracy władz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii z instytucjami oraz pracodawcami studenci mają możliwość odbywania praktyk oraz staży praktycznie na całym świecie. Wyjeżdżają do Hiszpanii (Majorka i Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria i La Palma), Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii czy Grecji (Kos, Kreta, Rodos, Zakhyntos, Wschodni Peloponez). Dla wyróżniających się studentów zagwarantowane są również staże w Parlamencie Europejskim. Doskonalenie języka, poznanie zasad funkcjonowania Europarlamentu, zdobycie pierwszych doświadczeń w miejscu, które ułatwi dalszą karierę - to marzenia wielu młodych ludzi. WSTiE pomaga te marzenia spełniać.
Rynkowe podejście jest tym atutem, który bez wątpienia pomaga WSTiE w konkurencji z innymi szkołami wyższymi. Dowodem na to są rozliczne działania uczelni na rzecz aktywizacji młodych ludzi - obecnych i przyszłych studentów. Od października 2013 r. uczelnia uruchamia nową, unikalną specjalność: E-biznes i media społecznościowe, która stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie szybko rozwijającego się rynku. Innowacyjny program kształcenia jest skierowany do osób, które od studiów oczekują czegoś więcej: wiedzy praktycznej zdobytej od kadry mającej doświadczenie w realnym biznesie.
Przekonać studentów, że „chcieć, to znaczy móc" - to jest absolutny priorytet WSTiE. Konsekwencją tych działań są wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach. W Rankingu 2013 Szkół Wyższych przygotowanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą, w którym kompleksowo oceniono ponad 300 polskich szkół wyższych, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii znalazła się na 2. miejscu wśród niepublicznych uczelni magisterskich w Małopolsce.