Przejdź do stopki

Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej

Treść

W ostatni weekend sympatycy plażowej piłki siatkowej spotkali się na boisku przy ul. Role na otwartym turnieju. Jak co roku organizowane w okresie wakacji rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci oraz dorosłych. Celem zawodów, które już na stałe weszły do kalendarza miejskich imprez sportowych, była popularyzacja gry w plażową piłkę siatkową oraz promocja zdrowego stylu życia.

 

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów oraz młodzież ponadgimnazjalna i dorośli.
 
W sobotę, 25 sierpnia, do turnieju stanęło 6 par gimnazjalnych: 5 par w kategorii dziewcząt i 1 w kategorii chłopców. Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym.
 
 
 
Wyniki:
dziewczęta:
I miejsce – Agata Żak / Karolina Jopek (Palcza, Baczyn)
II miejsce – Patrycja Kościelniak / Aleksandra Wajdzik (Sucha Beskidzka)
III miejsce – Aleksandra Zyzańska / Izabela Zyzańska (Sucha Beskidzka)
 
Chłopcy:
Mateusz Gołuszka / Kurek Grzegorz
 
Następnego dnia do turnieju stanęły drużyny młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych. W grupie pań udział w rozgrywkach wzięły trzy drużyny.
 
Wyniki:
I miejsce – Izabela Biszto-Zielińska / Katarzyna Kościelniak (Sucha Beskidzka)
II miejsce – Barbara Bednarz / Edyta Małusecka (Sucha Beskidzka)
III miejsce – Anna Miklusiak / Agnieszka Talip (Stryszawa, Toporzysko)
 
W kolejnej kategorii (mężczyźni oraz grupy mieszane) udział wzięło 8 drużyn, a mecze rozegrano w systemie brazylijskim (podwójne eliminacje).
 
Wyniki:
I miejsce – Edyta Małusecka / Krzysztof Janoszek (Sucha Beskidzka)
II miejsce – Kamil Dyduch / Kamil Semik ( Sucha Beskidzka)
III miejsce – Izabela Biszto-Zielińska / Bartosz Gliniecki (Sucha Beskidzka)
 
 
Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale oraz dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.