Przejdź do stopki

Urząd Statystyczny będzie przeprowadzał badania!

Treść

Informujemy, że od dziś (1 czerwca) do 14 sierpnia br. Urząd Statystyczny w Krakowie będzie przeprowadzał na terenie województwa małopolskiego badania rolnicze w wylosowanych gospodarstwach rolnych. Udział w nich jest obowiązkowy.

Badanie „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych” (formularz R-SGR), a także badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S) mają na celu dostarczenie informacji o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych, koniecznej dla realizacji krajowej i regionalnej polityki rolnej. Uzyskane dane stanowią również podstawę do oceny efektów Wspólnej Polityki Rolnej.

Badania będą realizowane kilkoma metodami. Na stronie stat.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, za pomocą którego użytkownicy gospodarstw rolnych mogą samodzielnie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Taka forma będzie możliwa jednak tylko do 16 czerwca 2023 r. Po tym terminie z respondentami, którzy nie wypełnią formularza samodzielnie, kontaktować się będą ankieterzy Urzędu Statystycznego w Krakowie, telefonicznie lub bezpośrednio podczas wizyty w gospodarstwie.

Każdy z ankieterów posiada legitymację wydaną przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie, a tożsamość ankietera można zweryfikować samodzielnie poprzez aplikację na stronie badania-ankietowe.stat.gov.pl/sprawdztozsamosc-ankietera lub telefonicznie bądź mailowo u kierownika Wydziału Badań Ankietowych Urzędu, pani Joanny Klimont (tel. 12 656 30 32 lub 695 256 281, e-mail: J.Klimont@stat.gov.pl) oraz u pani Marty Wełniak (tel. 12 65 63 345 wew. 37 lub 532 459 441, e-mail: M.Welniak@stat.gov.pl).

Przez cały okres trwania badań rolnych, w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 20:00, będzie czynna infolinia statystyczna pod nr 22 279 99 99. Konsultanci będą służyć pomocą w samodzielnym wypełnieniu formularza, potwierdzą tożsamość ankietera, a także odpowiedzą na inne pytania dotyczące badań.

Zbierane w badaniach statystycznych dane indywidualne i dane osobowe są objęte tajemnicą statystyczną – są one należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostają nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

Informację zamieszczamy na prośbę Urzędu Statystycznego w Krakowie.