Przejdź do stopki

63. Krakowski Festiwal Filmowy w Suchej Beskidzkiej

Treść

Już po raz trzeci Krakowski Festiwal Filmowy zagości w Suchej Beskidzkiej. Festiwal jest jedną z najstarszych na świecie tego typu imprez poświęconym filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Rokrocznie do Krakowa przyjeżdża blisko tysiąc gości z całego świata: reżyserów, producentów, dyrektorów i aktorów. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Dzięki nawiązanej przed dwoma laty współpracy z Krakowską Fundacją Filmową i Krzysztofem Gieratem, dyrektorem Krakowskiego Festiwalu Filmowego, wspólnie możemy po raz kolejny zaprosić Państwa na trzecią edycję KFF w Suchej Beskidzkiej.

29 maja o godzinie 18:00 w CKIF wyświetlony zostanie dokumentalny film „Ula” w reżyserii Agnieszki Iwańskiej. Produkcja jest zapisem fascynującej i burzliwej podróży Urszuli Dudziak do kolebki jazzu – do Stanów Zjednoczonych, gdzie koncertowała wraz z Michałem Urbaniakiem. Film przybliża archiwalia z tamtego okresu, zwłaszcza PRL lat 60. oraz Nowy Jork lat 70. i 80. Widz poznaje Urszulę jako niezwykłą kobietę i artystkę, która miała okazję tworzyć z największymi światowymi osobowościami jazzu. W nawiązaniu do tematyki festiwalowego pokazu filmu dokumentalnego „Ula” dzień wcześniej, w niedzielę 28 maja o 18:30 zapraszamy na wernisaż wystawy plakatów jazzowych artystki z Suchej Beskidzkiej - Karoliny Glanowskej 20+20 Ale Jazz, który muzycznie uświetni znakomity instrumentalista Jazzowy, również suszanin - Adam Kawończyk.

Z kolei 5 czerwca o 18:00 oraz 6 czerwca o 19:00 odbędą się seanse prezentujące laureatów 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będzie to poniekąd niespodzianka, bo zwycięskie tytuły poznamy dopiero 4 czerwca. Hasło tegorocznego festiwalu brzmi „Are you IN?”.

WEJŚCIÓWKI NA FILM "ULA"

WEJŚCIÓWKI NA POKAZ LAUREATÓW (PONIEDZIAŁEK)

WEJŚCIÓWKI NA POKAZ LAUREATÓW (WTOREK)

Serdecznie zapraszamy!