Przejdź do stopki

Tre Voci i Krzysztof Cugowski podczas Święta Miasta !

Treść

Przed nami największe plenerowe wydarzenie kulturalne – Dni Ziemi Suskiej 2023. Już dziś zapraszamy mieszkańców miasta oraz gości na to wyjątkowe przedsięwzięcie zaplanowane na pierwszy weekend wakacji (24-25 czerwca). W scenerii Zamku Suskiego wystąpią znakomici artyści – Tre Voci i Krzysztof Cugowski!

Dni Ziemi Suskiej to niezapomniane koncerty, warsztaty, wystawy, konkursy, pikniki rodzinne i wiele innych. O szczegółach szerzej będziemy wkrótce informować, ale już dziś przedstawiamy artystów, którzy w sobotni i niedzielny wieczór zaprezentują się podczas Święta Miasta.

Wydarzeniem pierwszego dnia będzie koncert ikony polskiej sceny muzycznej Krzysztofa Cygowskiego. Obdarzony głębokim, charakterystycznym głosem wokalista,  zaprezentuje swoje największe przeboje, wykonywane przez dziesiątki lat z zespołem Budka Suflera, ale także zaśpiewa nowe utwory. Będzie to niepowtarzalna okazja, by podziwiać na żywo talent tego wyjątkowego artysty, który poruszył serca kilku pokoleń. Takie utwory jak „Sen o dolinie”,  „Twoje radio”, „Cisza jak ta” czy  „Jest taki samotny dom” to tylko niektóre z wielkich hitów, o których nie da się zapomnieć, bo wciąż są w absolutnej czołówce polskich przebojów muzycznych. Do projektu Cugowski zaprosił grupę znakomitych muzyków, tzw. Zespół Mistrzów, który od 2017 roku tworzą: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa) i Tomasz Kałwak (fortepian).

Drugiego dnia imprezy również wielkie muzyczne wydarzenie, tym razem w malowniczej scenerii zamkowego dziedzińca wystąpi Tre Voci. Trzech utalentowanych tenorów - Wojciech Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – to śpiewacy nowej generacji, którzy odkrywają piękno klasycznych dzieł nadając im współczesnego brzmienia, a przeboje muzyki popularnej ubogacają symfonicznymi aranżacjami i operowym rozmachem. Artyści, mocno oklaskiwany podczas koncertów w kraju i na całym świecie zaprezentują muzykę w klimacie  organizowanych corocznie i cieszących się nieprzerwanie ogromną popularnością Koncertów Noworocznych. Warto podkreślić, że Tre Voci uświetniając tegoroczne Dni Ziemi Suskiej  wystąpi w Suchej Beskidzkiej o kilka miesięcy wcześniej niż w Krakowie!

Dlatego warto już dziś zaplanować sobie ten czas byśmy wspólnie mogli spotkać się i świętować Dni Miasta. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Zapraszamy

 

                                                                                                                      Lucyna Steczek