Przejdź do stopki

Kunszt artystów zostanie jeszcze lepiej wyeksponowany

Treść

Nowoczesna, posiadająca bardzo dobrą akustykę i wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy Sala Widowiskowa w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej umożliwia organizowanie w niej wydarzeń muzycznych z udziałem najznamienitszych artystów. Teraz ich kunszt będzie prezentowany w jeszcze bardziej profesjonalny sposób.

W ciągu dwóch lat jakie upłynęły od momentu otwarcia budynku Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej w Sali Widowiskowej zorganizowano kilkadziesiąt koncertów. Przed publicznością wystąpili zarówno soliści i zespoły kilkuosobowe, jak i rozbudowane formacje muzyczne. Do największych przedsięwzięć należało przygotowanie, a przede wszystkim profesjonalne nagłośnienie koncertów Suskiej Orkiestry Zamkowej, a nade wszystko Koncertów Noworocznych z udziałem artystów największych scen operowych i operetkowych w Europie. Zarówno członkowie orkiestr, jak i soliści z uznaniem wypowiadali się później o wysokiej klasie obiektu w jakim mieli sposobność wystąpić.

Dążąc do zapewnienia jeszcze lepszego odbioru koncertów organizowanych w Sali Widowiskowej, Miasto zrealizowało projekt „Rozwój ruchu muzycznego i zwiększenie oferty imprez muzycznych w Suchej Beskidzkiej poprzez zakup sprzętu nagłośnieniowego i estradowego”, pozyskując za pośrednictwem LGD Podbabiogórze na ten cel dofinansowanie z funduszy europejskich w kwocie przekraczającej 42,4 tys. zł i przeznaczając na niego ponad 24,2 tys. zł jako wkład własny. Za łączną kwotę blisko 66,7 tys. zł zakupiono na potrzeby Centrum Kultury i Filmu bardzo rozbudowany zestaw mikrofonów, składający się zarówno z mikrofonów pojemnościowych, rejestrujących dźwięk z całej estrady, jak i mikrofonów dedykowanych dla konkretnych instrumentów. Dzięki nim w trakcie koncertów dużych formacji muzycznych (w tym uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej) jeszcze lepiej będą wybrzmiewać instrumenty smyczkowe, saksofony, flety, co niewątpliwie wpłynie na odbiór występów. W ramach projektu zakupiono również kompletny zestaw głośników wysoko i niskotonowych, które są kompatybilne z już istniejącym system nagłośnieniowym Sali Widowiskowej. Dzięki wbudowanym wzmacniaczom będą mogły wraz z mikrofonami być wykorzystywane także podczas wydarzeń organizowanych w innych obiektach (np. w Sali Rycerskiej Zamku Suskiego) oraz imprez plenerowych.

Wojciech Ciomborowski

Zdjęcia