Przejdź do stopki

Ostrzeżenie: Przymrozki utrzymają się dłużej

Treść

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wydłużył czas obowiązywania ostrzeżenia meteorologicznego dotyczącego występowania przymrozków.

Wczoraj synoptycy, z prawdopodobieństwem wynoszącym 80 procent, przewidywali, że zarówno w nocy z wczoraj na dziś (z 15 na 16 marca), jak i z dziś na jutro (z 16 na 17 marca) występować będą w nocy przymrozki. Prognozowali, że spadek temperatury powietrza do około -3 stopni Celsjusza, a przy gruncie do -6 stopni Celsjusza.

Dziś Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, opierając się na prognozach synoptyków, wydłużył o 24 godziny czas obowiązywania ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczącego występowania wieczornych i nocnych przymrozków. Z prawdopodobieństwem sięgającym 90 proc. mroźna ma być zatem również noc z piątku na sobotę (z 17 na 18 marca). W ciągu dnia temperatura będzie już jednak zdecydowanie bardziej wiosenna i jutro ma wynosić od 8 do 10 stopni Celsjusza, a w weekend spodziewane jest dalsze ocieplenie.