Przejdź do stopki

Szachiści zawalczą bierkami i figurami w Sali Rycerskiej

Treść

2 lutego w Sali Rycerskiej suskiego zamku po raz czternasty spotkają się stratedzy, którzy wykorzystując obronę sycylijską, francuską czy słowiańską, stosując gambity lub decydując się na frontalny atak poprowadzą swoje armie bierek i figur ku wygranym. Przed nami kolejna edycja cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem Otwartego Turnieju Szachowego Ziemi Suskiej.

Organizowany przez Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej oraz Powiat Suski turniej zostanie rozegrany siedmiorundowym systemem szwajcarskim z limitem 15 minut na wykonanie ruchów w danej partii. Uczestnicy zmagań zostaną sklasyfikowani w kategoriach open, juniorów do lat 12 i juniorów do lat 18.  

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia lub do wyczerpania limitu 60 zawodników (decyduje kolejność zgłoszeń). Przyjmowane są osobiście w recepcji CKiF, telefonicznie (33-812-08-88, 515-134-720) lub mailowo (informacja@centrum-kultury.com). W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, miejsce zamieszkania (opcjonalnie szkołę), wiek oraz posiadaną kategorię szachową (opcjonalnie). Jeżeli lista uczestników nie zostanie zapełniona możliwe będzie dopisanie się do niej w dniu zawodów (od godz. 8.45). Udział w turnieju jest bezpłatny.

W. Ciomborowski