Przejdź do stopki

Pierwszy dzień Suskiej Majówki za nami!

Treść

Za nami pierwszy dzień Suskiej Majówki, podczas którego na mieszkańców Suchej Beskidzkiej i gości czekało mnóstwo atrakcji. Intensywny dzień otworzyliśmy Wystawą Ogrodniczą, która dzięki rewelacyjnej pogodzie i wielu wystawcom cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród zwiedzających. Potem przyszedł czas na gospodynie z Suchej i Słowacji, które częstowały pyszną rybą i daniami regionalnymi w ramach „Suskiego Festiwalu Smaku". Równocześnie można było przyłączyć się do pokazu Zumba Gold w wykonaniu NordFit oraz wziąć udział w wernisażu Wystawy Środowiskowej lub zwiedzić Muzeum. Na suskim rynku druhowie z OSP Sucha Beskidzka - Miasto przygotowali pokaz ratownictwa, a na strzelnicy przy ul. Mickiewicza można było spróbować swoich sił w strzelaniu z broni kulowej.

Suską Majówkę 2017 rozpoczęliśmy 1 maja o godz. 9:00 XIX Wystawą Ogrodniczą, która cieszyła się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Podczas jej trwania można było kupić wszystko co potrzebne jest do upiększenia ogrodów i balkonów. Równocześnie Nadleśnictwo Sucha prowadziło akcję „Drzewko za makulaturę”. W tym samym czasie na terenie parku zamkowego stowarzyszenia z Suchej Beskidzkiej realizujące wraz ze słowacką gminą projekt dotyczący tradycji i zwyczajów panujących w kuchniach na pograniczu polsko – słowackim, częstowały pysznymi daniami z ryb i potrawami regionalnymi. W trakcie trwania „Suskiego Festiwalu Smaku” panie z NordFit namawiały seniorów do uczestnictwa w pokazie Zumba Gold. Energia i dobre humory udzieliły się również słowackim gościom, którzy spontanicznie zaprezentowali swoje regionalne piosenki. Po raz XII odbył się wernisaż Wystawy Środowiskowej w Galerii Zamek, podczas którego można było podziwiać prace artystów z całego powiatu suskiego.
O godz. 12 w Bibliotece Suskiej odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Scrabble. Po kilkugodzinnych rozgrywkach bezkonkurencyjne okazały się panie. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Ogierman, a  drugie Małgorzata Koper. Trzecie miejsce przypadło w udziale Marcie Majewskiej, która również otrzymała tytuł Mistrza Słowa za najlepiej punktowane słowo „czatowe”. Natomiast na suskim rynku strażacy z OSP Sucha Beskidzka – Miasto prezentowali swoje umiejętności ratownictwa. Widowisko chętnie oglądali suszanie i goście w każdym wieku.
Zarząd Powiatowy LOK w Suchej Beskidzkiej przygotował otwarte zawody strzeleckie z broni kulowej  o Puchar Burmistrza Miasta. Zawodnicy oddawali 5 strzałów  próbnych  oraz 10 strzałów ocenianych do  tarcz TS – 1 z karabinka sportowego TOZ-14 kal.5,6 mm z otwartymi przyrządami celowniczymi z pozycji leżącej  z odległości  25  metrów. Do konkurencji zgłosiły się 44 osoby, które startowały w trzech kategoriach.
W kategorii senior pierwsze miejsce zajął  Paweł Piątek uzyskując 83 pkt., drugie miejsce  Marek Pietrusa (80 pkt), a trzecie Janusz Bartoszek (76 pkt). W kategorii junior pierwsze miejsce wywalczył Adam Drabik (77 pkt). Sześć punktów mniej zdobył Daniel Marek (71 pkt) i tym samym uplasował się na drugim miejscu. Dyplom za trzecie miejsce wręczono Kacprowi Kowalcze (70 pkt). W tej kategorii wyróżniono również dziewczynę - Klaudię Szymanowską pucharem za zajęcie pierwszego miejsca wśród dziewczyn.
W kategorii młodzik bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny, gdyż pierwsze miejsce zajęła Kinga Krupa, która uzyskała aż  89 pkt, a drugie  Honorata Kowalczyk z 75 pkt.  Sobczak Maciej zajął trzecie miejsce z 71 pkt.