Przejdź do stopki

Siłownia w plenerze

Treść

Od kilku dni mieszkańcy Suchej Beskidzkiej mogą wzbogacić swój codzienny trening o nową formę aktywności fizycznej. Zakończyły się bowiem prace związane z realizacją projektu budowy siłowni plenerowej w sąsiedztwie Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej. Do dyspozycji suszan oddano dziesięć certyfikowanych urządzeń do ćwiczeń.




Pomysł utworzenia na terenie miasta siłowni zewnętrznej był wspólną inicjatywą grupy mieszkanek Suchej Beskidzkiej: pani Moniki Syc – Pustułki, pani Anny Żaczek, pani Edyty Sitarz i pani Danuty Pindel – Nowak, które na początku czerwca zgłosiły projekt Centrum zdrowia – siłowni plenerowej, jako propozycję do tegorocznej, pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Suchej Beskidzkiej.

Obecność tego typu obiektu z pewnością zachęci szersze grono mieszkańców do aktywności fizycznej i przyczyni się do popularyzacji zdrowego trybu życia.  Miejsce to będzie sprzyjać integracji międzypokoleniowej i łączyć ludzi z różnych środowisk. – argumentowały autorki projektu. Jak się okazało, w niedługim czasie idea ćwiczeń „na wolnym powietrzu” zyskała aprobatę mieszkańców miasta.  Projekt zwyciężył w głosowaniu, zdobywając blisko 50 głosów przewagi nad konkurencyjną inicjatywą obywatelską – propozycją budowy skateparku.
 

 

Siłowania plenerowa jest ogólnodostępna i umożliwia bezpłatne korzystanie ze sprzętu do ćwiczeń, praktycznie o każdej porze dnia. Amatorzy fitnessu „pod chmurką” mają do dyspozycji dziesięć urządzeń, wśród których znajdują się m. in. biegacz, orbitek, twister, koła Tai – chi i wioślarz.  Na zakup i montaż urządzeń miasto wydało ponad 27 tys. złotych. Dodatkowo teren wokół stanowisk do ćwiczeń został wyłożony specjalną nawierzchnią, która ma podnieść bezpieczeństwo ćwiczących oraz ograniczyć ryzyko poważniejszych kontuzji w razie upadku. Stabilne podłoże zwiększy również komfort korzystających z siłowni plenerowej i ułatwi utrzymanie urządzeń w czystości. „Bezpieczna nawierzchnia”, została również zamontowana w otoczeniu huśtawek oraz pozostałych atrakcji zlokalizowanych na sąsiednim placu zabaw. Koszt wykonania podbudowy podłoża, zakupu oraz montażu nawierzchni wyniósł 15 tys. złotych. (GW)