Uczniowie z Zespołu Szkół im. W. Witosa na zajęciach w WSTiE
Treść
Uczniowie Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii, mają szansę rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę. W dniu 25 listopada 2011 r. uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w wykładach i zajęciach laboratoryjnych dotyczących platformy WIKI jako sposobu na szybkie i bezpieczne tworzenie treści w Internecie.
Zajęcia odbyły się w murach suskiego zamku, gdzie znajduje się siedziba Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Prowadzący zajęcia, dr inż. Igor Wojnicki, pracownik naukowy AGH w Krakowie i WSTiE w Suchej Beskidzkiej, w ciekawy sposób zagłębił się w tematykę wykładu, a następnie w atrakcyjny sposób przeprowadził ćwiczenia praktyczne. Młodzież miała możliwość zapoznania się z uniwersyteckim systemem prowadzenia zajęć i poszerzyć swoją wiedzę z informatyki. Uczniowie ze szkoły średniej spotkali się również ze swoimi starszymi kolegami – studentami, którzy oprowadzili ich po okazałych zamkowych salach wykładowych.
Okazję do poszerzenia wiedzy i zainteresowań będą mieli również uczniowie klas hotelarskich, których przedstawiciele w najbliższym tygodniu zaznajomią się ze „Ścieżką kariery zawodowej w hotelarstwie” podczas wykładów prowadzonych przez dra Macieja Abrama, pracownika naukowego AWF w Krakowie i WSTiE w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie chętnie korzystają z okazji do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności, a obie placówki stwarzają ku temu możliwości.
Zajęcia odbywają się w ramach podpisanego wcześniej porozumienia pomiędzy dyrekcją Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej i władzami Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Uczelnia objęła swoim patronatem klasy informatyczne i hotelarskie Zespołu Szkół. Dzięki temu uczniowie szkoły średniej mogą uczestniczyć w cyklicznych wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez pracowników uczelni. Porozumienie obejmuje również inne płaszczyzny działalności obu placówek: wspólne akcje na rzecz społeczności lokalnej, zajęcia sportowe oraz wymianę doświadczeń pomiędzy pracownikami dydaktycznymi. Realizatorzy porozumienia mają wiele pomysłów na dalszą współpracę. Mamy nadzieję, że to współdziałanie zaowocuje wszechstronnym rozwojem młodzieży i przygotowaniem jej do podjęcia nauki na kolejnym szczeblu edukacji oraz przyniesie korzyści dla środowiska lokalnego.