100 lat Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej
Treść
W dniu 2 lipca br. odbyły się obchody 100 – lecia Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej, które rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie zaproszeni goście spotkali się w Sali Rycerskiej Zamku Suskiego. Wśród gości obecnych na bankowym święcie obecni byli przedstawiciele banków, samorządów, służb, instytucji i firm, klienci, udziałowcy banku, jak również byli i obecni pracownicy. Przybyłych na uroczystość gości powitała prezes Banku Spółdzielczego Eleonora Natanek, a następnie Przewodniczący Rady Nadzorczej Ryszard Czaicki przedstawił krótki rys historyczny placówki oraz zapoznał zebranych z historią pieniądza.
Z okazji 100-lecia Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej na wniosek zarządu i Rady Nadzorczej za wieloletnią współpracę i rozwój bankowości spółdzielczej wręczono samorządom, a także byłym i obecnym pracownikom odznaczenia państwowe oraz odznaczenia Krajowego Związku Banków Spółdzielczych i Banku Polskiej Spółdzielczości. Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej został uhonorowany statuetką „Za zasługi dla Zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości”, którą wręczył Wiceprezes Zarządu BPS SA Krzysztof Jagielski. Po ceremonii nadania odznaczeń przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Na ręce Prezesa Zarządu oraz Przewodniczącego RN zostały złożone gratulacje i serdeczne życzenia dla Jubilata – Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej, nie zabrakło słów uznania zarówno dla Eleonory Natanek – Prezesa Zarządu i Zespołu pracowników Banku. Zwieńczeniem pierwszej oficjalnej części obchodów był recital krakowskiego barda Piwnicy pod Baranami Jacka Wójcickiego, który dostarczył słuchaczom niezapomnianych wrażeń.
Popołudniowa, plenerowa część obchodów, zorganizowana na placu obok zamku, rozpoczęła się od występów Orkiestr Dętych z Budzowa i Śleszowic, po których swoje umiejętności zaprezentowali członkowie Beskidzkiego Klubu Karate Seido. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy plenerowej na scenę wyszła gwiazda polskiego kabaretu Marcin Daniec z zespołem, który ponad półtoragodzinnym recitalem zapewnił zgromadzonej pod sceną publiczności wyśmienitą zabawę. W dalszej części zaprezentowały się Kapela „Mała Ziemia Suska” oraz Zespoły Regionalne Ziemia Suska i Retro Zembrzyce. Poszczególne punkty programu przeplatały, prowadzone przez konferansjerów Halinę Wacław i Piotra Jezutka, konkursy wiedzy z tematyki bankowej, w których każdy, niezależnie od wieku, mógł zdobyć atrakcyjne nagrody. Dla odwiedzających imprezę plenerową udostępniono możliwość degustacji darmowej grochówki i kiełbasy z rożna serwowanych przez Restaurację „Kasper Suski” oraz ciast i potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń z Suchej Beskidzkiej, Baczyna i Stryszawy. Sprzyjająca zabawie pogoda, atrakcyjne konkursy z nagrodami oraz obecność gwiazd na scenie zapewniły tego dnia frekwencję i dobrą zabawę, na placu przy zamku bawiło się od popołudnia do późnej nocy kilka tysięcy mieszkańców Suchej Beskidzkiej, okolic oraz przyjezdnych turystów.
Kulminacją atrakcji wieczora stał się koncert zespołu Golec Orkiestra, autorów takich hitów jak „Lornetka”, „Ściernisco”, „Słodycze” czy „Pędzą konie”. Popularni bracia Golec z Milówki tradycyjnie już zaprezentowali dynamiczne i efektowne widowisko porywając do śpiewu i tańca zgromadzoną publiczność. Jubileuszowe obchody 100-lecia Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej tuż przed północą zakończył pokaz sztucznych ogni. Końcowy napis „100 lat” był symbolem zarówno minionych lat jak i życzeniami 100 następnych lat Banku Spółdzielczego w Suchej Beskidzkiej.