Przejdź do stopki

Koszykarze z gimnazjum w Suchej Beskidzkiej na trzecim miejscu w kraju

Treść

Drużyna chłopców z gimnazjum w Suchej Beskidzkiej zajęła trzecie miejsce w kategorii 14–15 – latków w zakończonym w niedzielę 5 czerwca br. w Katowicach ogólnopolskim finale pierwszej edycji turnieju Orlik Basketmania. Dodatkowo zawodnik suskiego zespołu Jakub Żaczek został wybrany do pierwszej piątki najlepszych zawodników krajowego finału rozgrywanego na boiskach rozstawionych obok katowickiego Spodka. W pojedynkach grupowych suscy gimnazjaliści okazali się lepsi od swoich rówieśników z Wałbrzycha (23:8) i Prudnika (36:16) oraz ulegli zawodnikom z Łańcuta (12:25) i Dąbrowy Górniczej (9:24). Wyniki te pozwoliły na udział w meczu o trzecie, w którym gimnazjum z Suchej Beskidzkiej ponownie pokonało szkołę z Wałbrzycha 27:17 i zdobyło trzecie miejsce w kraju, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Tauron Polska Energia S.A. oraz Spalding Polska. Rywalizację w tej kategorii wiekowej wygrało gimnazjum z Dąbrowy Górniczej pokonując Łańcut 42:15.

Turniej „Orlik Basketmania" był rozgrywany na 36 „Orlikach" w pięciu województwach - podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Ideą projektu była promocja wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko - ORLIK 2012". Łącznie podczas eliminacji gminnych, wojewódzkich oraz na finale ogólnopolskim zagrało łącznie 5500 dzieci w 549 drużynach.