Przejdź do stopki

Maciej Matejko brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

Treść

W dniach 4 i 5 września odbyły się w Żywcu Mistrzostwa Polski Młodzików, w których wystartowali łucznicy z suskiego klubu: Oliwia Łakatosz, Maciej Matejko i Marcin Wajdzik.
Oliwia startowała w grupie młodzików starszych strzelając na dystansie 50m i 30m a Maciek i Marcin występowali w grupie młodzików młodszych strzelając na dystansie 40m i 30m w każdym dniu zawodów. Uczestnicy tych zawodów musieli zmagać się w tych dniach nie tylko z innymi zawodnikami w rywalizacji sportowej ale również z pogodą, gdyż obydwa dni zawodów były ponure, padał deszcz i było bardzo zimno.

Od początku swoją dobrą formę pokazał Matejko Maciej. Po podsumowaniu całego pierwszego dnia zmagań Matejko zwyciężył bardzo dobrym wynikiem 652 pkt uzyskując przewagę nad następnym zawodnikiem o 7 pkt.
Do drugiego dnia rywalizacji zawodnik z Suchej Beskidzkiej przystąpił bardzo osłabiony z powodu przeziębienia, jednak po podsumowaniu całości zmagań w pierwszym i drugim dniu okazało się, że również rywale Macieja nie strzelali tak celnie jak w pierwszym dniu i spadł on w klasyfikacji tylko o dwa miejsca. W klasyfikacji generalnej Maciej Matejko zajął ostatecznie 3 miejsce zdobywając brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski młodzików młodszych.

W klasyfikacji 2 x 30m nasz zawodnik zwyciężył zdobywając złoty medal a w klasyfikacji 2 x 40m zajął 7 miejsce. Wszystkie wyniki uzyskane na tych zawodach są rekordami życiowymi zawodnika, był to jego pierwszy start na arenie ogólnopolskiej w zawodach rangi mistrzowskiej i pierwszy wielki sukces czołowego zawodnika suskiego klubu, a także pierwszy tytuł mistrzowski uzyskany w mistrzostwach Polski.

Mamy nadzieje, że to jest dopiero początek pięknej kariery sportowej tego młodego łucznika, który idzie w ślady swoich poprzedników, wielokrotnych mistrzów Polski w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej a także drużynowych wicemistrzów Europy – Mateusza Mamcarczyka, Mateusza Zwolińskiego, Sary Soldan, Justyny Janik i Jacka Szajnera. Pozostali zawodnicy ŁTS Zamek Suski Oliwia Łakatosz i Marcin Wajdzik zajęli w klasyfikacji generalnej odpowiednio 8 i 47 miejsce.