SUSKI "CZARNY PAS" ZNOWU W NOWYM JORKU
Treść
W dniach od 3 do 12 lipca Suszanin Piotr Michulec uczestniczył wraz z innymi instruktorami Seido Karate z Polski w corocznym zgrupowaniu czarnych pasów w Nowym Jorku i w letnim obozie Seido Karate – Gasshuku 2010 w miejscowości Mount Saint Alphonsus 60 mil od Nowego Jorku. Poniżej prezentujemy niezwykle barwną relację suskiego karateki z nowojorskiego zgrupowania.
W zgrupowaniu i obozie uczestniczyła cała czołówka światowego Seido Karate m.in. i Jun Shihan Ino Maquirang 6 Dan z Australii - sędzia główny turnieju, który odbył się w Suchej Beskidzkiej w kwietniu tego roku i Shuseki Shihan Chris Caile 7 Dan z Nowego Jorku który również niedawno gościł w naszym mieście, a także Jun Shihan Toshihide Sawahira 6 Dan i Jun Shihan Yonezo Suzuki 6 Dan z Japonii , Jun Shihan Nancy Lanoue 6 Dan z Chicago, Jun Shihan Gil Alstein 6 Dan z Florydy, Jun Shihan Michelle Cuttino 6 Dan z Nowego Jorku, Kyoshi Tony 5 Dan z Nowej Zelandii, Senpai Crystal Greene 3 Dan z Los Angeles, Senpai Shaurya Shandilya 3 Dan z Indii, Senpai Renate Tauscher z Niemiec 2 Dan oraz instruktorzy z Kalifornii, Texasu, New Jersey i Vermont. W obozie uczestniczyło ponad 150 osób.
W pierwszym dniu treningów w Honbu zostaliśmy serdecznie przywitani przez Kaicho i Nidaime, oraz przez przedstawicieli z innych państw. Miło znów było spotkać się z Shuseki Shihan Chris Caile 7 Dan i Jun shihan Ino 6 Dan, którzy gościli w naszym mieście w kwietniu i maju z okazji jubileuszu 20 lat praktykowania karate-do przeze mnie i Senpai Pawła Michulca 1 Dan.
Podczas ceremonii powitania podziękowałem Kaicho i Nidaime za pomoc w organizacji turnieju w Suchej Beskidzkiej i wręczyłem im pamiątkowe statuetki z okazji jubileuszu 20 lat praktykowania karate-do. Kaicho odbierając pamiątkową statuetkę podziękował za organizację turnieju w naszym mieście i podkreślił, że turniej w Suchej Beskidzkiej był naszym wielkim sukcesem.
Podczas treningów z Kaicho i Nidaime praktykowaliśmy kata mistrzowskie Kanku i Enpi no Kata Dai, kata z bo – Fusetsu sho, Bo kumite i kombinacje kumite bo i jo. Osobne treningi stanowiły elementy kumite i self defense technik.
Codzienne treningi z Kaicho i Nidaime oraz z instruktorami z innych państw, wspólne obiady wykorzystywaliśmy do wymiany doświadczeń związanych z praktykowaniem karate-do. Było przy tym dużo radości i śmiechu. Nawiązaliśmy nowe kontakty z instruktorami z Japonii, Nowej Zelandii, Indii oraz z różnych stanów Ameryki.
Po intensywnych treningach w Honbu wyjechaliśmy na letni obóz – Gasshuku 2010 do miejscowości Mount Saint Alphonsus. Na 3 dni zamieszkaliśmy w klasztorze św. Alfonsa, w którym na co dzień mieszkają ojcowie Redemptoryści.
Zajęcia na obozie rozpoczynały się o 4.00 rano i kończyły o 22.00 z przerwami na posiłek. Zajęcia ze stopniami Dan prowadzili Kaicho i Nidaime. Podczas obozu odbyły się także specjalne treningi ze strechingu, samoobrony oraz treningi wytrzymałościowe.
10 dniowy pobyt w Honbu i na obozie był dla mnie wspaniałym czasem praktykowania karate-do pod okiem jednego z największych autorytetów w sztukach walki Kaicho Tadashi Nakamura. Spotkałem wspaniałych instruktorów oddanych całym sercem karate i pokazujących swoim studentom prawdziwą drogę karate. Kolejne zgrupowanie czarnych pasów za rok.
OSU!!!
Senpai Piotr Michulec 3 Dan
Instruktor w Seido Dojo Sucha Beskidzka