Przejdź do stopki

Turniej Siatkarskich Trójek

Treść

W sobotę 31-go lipca został rozegrany na Orliku turniej siatkarskich trójek mieszanych. Zawody rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozgrywały następnie spotkania półfinałowe z najlepszymi zespołami drugiej grupy, po czym ich zwycięzcy grali o zwycięstwo w całym turnieju, natomiast obie przegrane drużyny z półfinałów zdobywały automatycznie ex aequo 3-4 miejsce.

Po zaciętym spotkaniu pierwsze miejsce wywalczyła drużyna w składzie Aleksandra Faber, Bartłomiej Smolik, Szymon Fortuna wyprzedzając Klaudię Kaczor, Artura Kachnica oraz Bartłomieja Matuszyka. Na miejscach 3-4 uplasowały się ex aequo zespoły Kornelii Kapłon, Grzegorza Zachury, Damiana Słoniny oraz Agnieszki Hudziak, Szymona Peny i Adama Stopy. Zwycięzcom turnieju wręczono puchar ufundowany przez Burmistrza Suchej Beskidzkiej, ponadto 4 czołowe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.