Przejdź do stopki

PRZERWIJ MILCZENIE - POWIEDZ STOP PRZEMOCY!

Treść

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej zgodnie z mottem „widzę – reaguję” od maja 2010r. rozpoczął prowadzenie grup wsparcia dla osób dotkniętych przemocą.
Miejscem spotkań grupy jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej mieszczący się na ul. Mickiewicza 31, w Suchej Beskidzkiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 26 maja 2010r. w godz. 19.00 – 20.30. Informacje dotyczące pozostałych terminów spotkań grupowych uzyskają Państwo pod nr tel. /33/ 874 21 01 Serdecznie zapraszamy osoby doświadczające przemoc.

Inicjatywa Ośrodka Interwencji Kryzysowej Przeciw Przemocy

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego Powiatu od maja 2010r. rozpoczyna prowadzenie grup wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Decyzja o stworzeniu takiej grupy zrodziła się pod wpływem licznych pytań o formy wsparcia dla osób doznających przemocy i żyjących w rodzinach przemocowych. 
Podstawowym celem grup wsparcia dla osób dotkniętych przemocą jest wzajemne  zapewnienie  pomocy  i  wparcia  w radzeniu  sobie   z  własnymi  problemami. Brak bezpieczeństwa, osamotnienie i wyizolowanie, które charakteryzuje osoby dotknięte przemocą sprawia, że osobom takim często trudno jest korzystać z innych form pomocy jak pójście do specjalisty. Pracownicy Ośrodka  mają nadzieję, iż udział w grupie pozwoli tym osobom uwierzyć we własne  możliwości, by w trudnej sytuacji samodzielnie potrafiły poszukiwać wspólnych rozwiązań.
Prowadzący grupę zapraszają wszystkie osoby dotknięte przemocą, poszukujące możliwości zmiany tej sytuacji poprzez zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, a także rozwijanie umiejętności radzenia sobie i zdolności do samoobrony. Nadrzędnym celem takiej grupy będzie wzajemne dzielenie się doświadczeniami związanymi z  przemocą, odreagowanie emocji wiążących się z tymi doświadczeniami, wzajemne udzielanie sobie wsparcia w różnych formach (np. emocjonalnego, informacyjnego) ale przede wszystkim budowanie systemu wsparcia, który ułatwi osobom radzenie sobie z trudnościami w funkcjonowaniu społeczno – emocjonalnym, zaspokajanie potrzeby akceptacji i zrozumienia ze strony innych osób, a także kształtowanie umiejętności komunikowania się z innymi i nauczenie się czerpania satysfakcji  ze wspierania innych z podobnymi przeżyciami.