<FONT color=#ff0000>OSTRZEŻENIE !</FONT>
Treść
KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W SUCHEJ BESKIDZKIEJ
z dnia 02 kwietnia 2005r. Godz. 15.45
Woda z wodociągu sieciowego w Suchej Beskidzkiej
jest nieprzydatna do spożycia przez ludzi
z uwagi na obecność w sieci wodociagowej bakterii clostridium redukującej siarczyny.
Woda nie nadaje sie do picia, sporządzania posiłków, mycia. Może być używana wyłącznie dla celów sanitarnych ( spłukiwania urządzeń sanitarnych).
Termin obowiązywania w/w warunków do odwołania.
Z up. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Suchej Beskidziej
mgr inż. Agata Pożycka
I N F O R M A C J A z dnia 02 kwietnia 2005 roku godzina 16.00
W związku z Komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Suchej Beskidzkiej z dnia 02 kwietnia 2005 roku z godziny 15.45 informuję, że od godziny 17.15 na terenie miasta Sucha Beskidzka czynne będą punkty dystrybucji wody z beczkowozów w następujących miejscach:
1.Płyta Rynku
2.Osiedle Beskidzkie przy bloku Nr 12
3.Osiedle Na Stawach obok bloku Nr 5
4.Bloki szpitalne
5.Boisko szkolne przy Szkole Podstawowej Nr 2
6.Ulica Armii Krajowej (na rozwidleniu ulic A i B)
7.Bładzonka “U Salego”
Telefony informacyjne 874 - 23 - 41, 601 597 180
będą czynne w każdy dzień od godz. 7.00 do 21.00
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt
KOMUNIKAT z godz. 11:15 z dnia 31 marca 2005 r.
Dotyczy skażenia wody pitnej w ujęciu wody w Suchej Beskidzkiej
W DNIU DZISIEJSZYM ZOSTAJE ODWOŁANY ZAKAZ UŻYWANIA WODY DO CELÓW SPOŻYWCZYCH
WODA W WODOCIĄGU MIEJSKIM NADAJE SIĘ DO PICIA
Z up. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego mgr inż. Agata Porzycka
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt
KOMUNIKAT z godz. 15:00 z dnia 30 marca 2005 r.
Dotyczy skażenia wody pitnej w ujęciu wody w Suchej Beskidzkiej
Zakaz używania wody do celów spożywczych oraz mycia niemowląt i osób chorych, w dniu dzisiejszym nie może zostać odwołany.
Pobrane próbki wody z sieci wodociągowej z dniu 28 marca ( poniedziałek ) po kolejnych dwóch odczytach, czyli po 24 i 48 godzinach nie wykazały obecności bakterii clostridium.
Również próbki wody pobrane z punktów sieci wodociągowej na terenie miasta w dniu 29 marca (wtorek ) po pierwszym odczycie po 24 godzinach nie wykazały obecności bakterii, jeżeli jutro zostanie to potwierdzone zakaz spożycia wody zostanie odwołany.
Według informacji dostarczonych przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną i Szpital Rejonowy w Suchej Beskidzkiej nie zanotowano zachorowań spowodowanych zatruciem wody.
Kolejny komunikat zostanie ogłoszony w dniu 31 marca w godzinach przedpołudniowych.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Lek. Med. Maria Dorosz
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt
KOMUNIKAT z godz. 15:00 z dnia 29 marca 2005 r.
Dotyczy skażenia wody pitnej w ujęciu wody w Suchej Beskidzkiej
Zakaz używania wody do celów spożywczych oraz mycia niemowląt i osób chorych, w dniu dzisiejszym nie może zostać odwołany.
Próbki wody pobrane z dziewięciu punktów na terenie miasta w dniu 27 marca ( niedziela ) po 24 godzinach nie wykazały obecności bakterii ( w żadnym z punktów ), jednak po kolejnych 24 godzinach zaobserwowano minimalne ilości bakterii clostridium.
Według informacji dostarczonych przez Powiatową Stację Sanitarno – Epoidemiologiczna i Szpital Rejonowy w Suchej Beskidzkiej nie zanotowano zachorowań spowodowanych zatruciem wody.
Ponadto informuję, że beczkowóz zlokalizowany na Rynku Suskim będzie w godzinach od 8.00 do 11.00 służył do rozwożenia wody po terenie miasta.
Kolejny komunikat zostanie ogłoszony w dniu 30 marca w godzinach popołudniowych.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Lek. Med. Maria Dorosz
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt
KOMUNIKAT z godz. 14:00 z dnia 28 marca 2005 r.
Dotyczy skażenia wody pitnej w ujęciu wody w Suchej Beskidzkiej
Zakaz używania wody do celów spożywczych oraz mycia niemowląt i osób chorych, pomimo wcześniejszych przewidywań, w dniu dzisiejszym nie może zostać odwołany.
Próbki wody pobrane z dziewięciu punktów na terenie miasta w dniu 27 marca (niedziela), nie wykazały obecności bakterii ( w żadnym z punktów ) zarówno na ujęciu wody jak i w sieci wodociągowej.
Jednakże, aby całkowicie wyeliminować prawdopodobieństwo obecności bakterii konieczne jest potwierdzenie wyników w kolejnym badaniu, którego wyniki będą znane 29 marca ( wtorek ) w godzinach popołudniowych.
Według informacji dostarczonych przez Powiatową Stację Sanitarno - Epoidemiologiczna i Szpital Rejonowy w Suchej Beskidzkiej nie zanotowano zachorowań spowodowanych zatruciem wody.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Lek. Med. Maria Dorosz
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt
Komunikat z godziny 13:00 z dnia 25 marca 2005 r.
Dotyczy skażenia wody pitnej w ujęciu wody w Suchej Beskidzkiej:
SYTUACJA W UJĘCIU WODY PITNEJ ULEGA POPRAWIE.
Badania próbek pobranych z ujęcia wody w dniu 23 marca (środa), przeprowadzone w laboratorium sanitarnym w Wadowicach po dwóch dniach nie wykazały skażenia bakteriologicznego.
Ponadto wyniki badań 9 próbek wody pobranych z sieci wodociągowej w dniu 24 marca (czwartek) tyko w 2 przypadkach wykazały minimalne ilości bakterii clostridium.
Sieć wodociągowa jest poddawana w dalszym ciągu płukaniu i uzdatnianiu, a woda badaniom laboratoryjnym.
Według informacji dostarczonych przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną i Szpital Rejonowy w Suchej Beskidzkiej nie zanotowano zachorowań spowodowanych zatruciem wody.
Z DUŻYM PRAWDOPODOBIEŃSTWEM MOŻNA STWIERDZIĆ, ŻE ZAKAZ SPOŻYWANIA WODY ZOSTANIE OFICJALNIE ODWOŁANY W DNIU 28 MARCA TJ. W DRUGIM DNIU ŚWIĄT.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny - Lek med. Maria Dorosz
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka - Stanisław Lichosyt
Komunikat z godziny 12:00 z dnia 24 marca 2005 r.
Dotyczy skażenia wody pitnej w ujęciu wody w Suchej Beskidzkiej:
Sytuacja w ujęciu wody pitnej ulega ciągłej poprawie.
Badania próbek pobranych z ujęcia wody w dniu 23 marca (środa), przeprowadzone w laboratorium sanitarnym w Wadowicach, nie wykazały skażenia bakteriologicznego.
Sieć wodociągowa jest poddawana ciągłemu płukaniu i uzdatnianiu, a woda badaniom laboratoryjnym. Po przeprowadzeniu cyklu badań bakteriologicznych wody po około czterech dniach może nastąpić odwołanie zakazu spożywania wody.
Według informacji dostarczonych przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną i Szpital Rejonowy w Suchej Beskidzkiej nie zanotowano zachorowań na schorzenia żołądkowo - jelitowe.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny - Lek med. Maria Dorosz
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka - Stanisław Lichosyt
Komunikat z dnia 23 marca 2005 r.
Woda z wodociągu miejskiego nie nadaje się do celów spożywczych oraz mycia niemowląt i osób chorych. Komunikat obowiązuje do odwołania !!!
Od godz. 16.00 do godz. 21.00 w dniu 23 marca 2005r. czynne będą punkty dystrybucji wody na terenie miasta Sucha Beskidzka.
W dniu 24 marca 2005r. dystrybucja wody zostanie uruchomiona od godz. 6.00
Punkty dystrybucji wody:
- Osiedle Beskidzkie przy bloku Nr 12,
- Osiedle Na Stawach obok bloku Nr 5,
- Skrzyżowanie przy Szkole Podstawowej Nr 2,
- Ulica Armii Krajowej na rozwidleniu ulic A i B,
- Bloki szpitalne,
- Ulica Błądzonka u Salego,
- Początek drogi do osiedla Garce (zjazd za mostem z ulicy Makowskiej)
- Płyta Rynku
Telefon informacyjny - 874-23-41 lub 601 597 180
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka - Stanisław Lichosyt