konkurs na medal
Treść
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka ogłasza konkurs na MEDAL OKOLICZNOŚCIOWY Z OKAZJI OBCHODÓW „600-LECIA LOKACJI SUCHEJ” Celem konkursu jest pozyskanie dzieł rzeźbiarskich w formie medalu o wysokich walorach artystycznych, uwzględniając wszelkie postawy i konwencje twórcze, oraz uświetnienie rocznicy 600-lecia lokacji Suchej poprzez zrealizowanie zwycięskiego projektu w technice metalu .
Regulamin konkursu:
A. Uczestnictwo:
- W Konkurs ma charakter otwarty, mogą brać udział w nim artyści profesjonalni , oraz absolwenci szkół artystycznych.
- Prace nadesłane na konkurs winny być własnością autorów .
- Przedmiotem konkursu jest rzeźbiarskie wykonanie wzoru medalu (awers i rewers) w wymiarach 120x120mm (okrągły, prostokątny, sześciokąt lub inne) , każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 3 prace,
- Projekt powinien być wykonany z materiału: metal, lub gips patynowany. Docelowo medal będzie zrealizowany metodą odlewniczą w brązie.
- W projekcie obowiązkowo należy uwzględnić:
a) herb miasta + napis o treści „ Sucha Beskidzka 2005”
b) napis o treści „ Jubileusz 600 lecie lokacji Suchej” - Pod każdą pracą należy umieścić : godło autora oraz wypełnioną kartę zgłoszeń.
B. Terminy:
1. Konkurs trwa od 01.X 2004 r. do 30.XI 2004 roku.
2. Prace należy przesyłać lub dostarczyć osobiście w terminie do 30 listopada 2004 roku pod adres: Galeria Sztuki –Zamek ; ul. Zamkowa 1, 34-200 Sucha Beskidzka. Prace należy przesyłać w opakowaniu wykluczającym ich uszkodzenie, a na opakowaniu należy umieścić informację o ilości znajdujących się w nim prac.
3. Wszystkie prace zakwalifikowane do konkursu zostaną wystawione na wystawie pokonkursowej w Galerii Sztuki Zamek w Suchej Beskidzkiej zorganizowanej w miesiącu styczniu 2005 roku.
4. Posiedzenie Jury odbędzie się nie wcześniej niż 7 dni i nie później niż 14 dni od daty zamknięcia Konkursu.
5. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w grudniu 2004 roku . Dokładne terminy organizatorzy podadzą w zaproszeniach .
6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dysponowania / w celach wystawienniczych/ pracami zakwalifikowanymi na wystawę pokonkursową w okresie roku od daty zamknięcia konkursu.
7. Prace nie zakwalifikowane do konkursu powinny być odebrane przez autorów lub ich pełnomocników w ciągu 30 dni od daty rozstrzygnięcia Konkursu. Prace nie odebrane zostaną odesłane na koszt autora pod podany adres w karcie zgłoszeń .
8. Prace zwrócone przez pocztę organizatorzy przechowują przez jeden rok czekając na zgłoszenie się autora. Po tym terminie przechodzą na własność organizatorów.
C.Jury
1. Jury Konkursowe składać się będzie z artystów plastyków nie biorących udziału w Konkursie .
2. Jury powołane do oceny nadesłanych prac wyłoni projekt, który po nagrodzeniu przechodzą wraz z majątkowymi prawami autorskimi na własność organizatorów. Pozostałe prace zostaną zwrócone uczestnikom lub odkupione, na warunkach uzgodnionych z właścicielami projektów.
3. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany na potrzeby obchodów rocznicowych.
D. Nagrody:
1. Przewiduje się następujący podział nagród i wyróżnień:
- Nagroda Pierwsza – 2 000 zł
- Nagroda Druga – 1 000 zł
- Nagroda Trzecia - 500 zł
- Jury ma prawo do innego podziału nagród i wyróżnień
- Wyniki Konkursu ogłoszone będą w mediach /m.in. w prasie, w internecie, oraz na tablicach ogłoszeń. /
- Wszystkie pytania dotyczące Konkursu należy kierować na adres Biura Organizacyjnego:
Miejski Ośrodek Kultury Zamek w Suchej Beskidzkiej ul. Zamkowa 1;34-200 Sucha Beskidzka. Tel.033 8741303; lub drogą elektroniczną e-mail:mok@zameksuski.pl
E. Uwagi końcowe:
1. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie lub zniszczenie prac powstałe w czasie transportu, zanim zostaną dostarczone do Biura Konkursu. W przypadku takiej okoliczności zostanie sporządzony protokół.
2. Uczestnicy Konkursu nadsyłają prace na koszt własny.
3. Uczestnicy wyrażają zgodę na bezpłatne reprodukowanie swojej prac w mediach , w ramach promocji Konkursu.
4. We wszystkich sprawach nie uregulowanych regulaminem decyzję podejmują organizatorzy Konkursu.
POBIERZ PLIKI:
karta zgłoszenia
materiały pomocnicze:
historia
herb miasta