Przejdź do stopki

VI Międzynarodowy Memoriał Henryka Łaska

Treść

Już po raz szósty mieszkańcy naszego miasta oraz gmin: Stryszawa i Zembrzyce mogli podziwiać zmagania na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łaska”. Na trasie liczącej 165,7 km organizatorzy zaplanowali 6 lotnych finiszów z czego trzy odbyły się na suskim rynku, w Zembrzycach, w Krzeszowie na Sikorowcu oraz jeden w Stryszawie na Strachówce.

Z powodu silnych opadów start przesunięto o 15 minut


Tegoroczna edycja przebiegała w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych z powodu silnych opadów deszczu organizatorzy zmuszeni zostali o przesunięcie startu o 15 minut. O trudnych warunkach świadczy fakt, że na stracie stanęło 132 kolarzy, a ukończyło go tylko 47 zawodników. Tradycyjnie już podczas tego wielkiego święta kolarskiego nasze miasto stało się miejscem spotkania wielu znakomitych kolarzy wychowanków trenera Henryka Łasaka tj. Jana Brzeźnego, Jana Kudry, Franciszka Sumińskiego, Zbigniewa Krzeszowca, Zenona Czechowicza czy Jana Gawliczka. Gościem honorowym wyścigu jak co roku była Teresa Łasak – żona tragicznie zmarłego trenera.
Zwycięzca tegorocznej edycji został Polak Robert Radosz, drugie miejsce zajął Petr Bencik, a trzecie Tomasz Lisowicz. Puchar dla zwycięzcy ufundował Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Pan Stanisław Lichosyt, zdobywca drugiego miejsca otrzymał Puchar Starosty Suskiego Pana Andrzeja Pająka, a za trzecie miejsce Puchar ufundował Przewodniczący Rady Miejskiej w Suchej Beskidzkiej Pan Bogusław Ćwiękała.

Kolarze na linii startu


Dyrektor wyścigu Tadeusz Mytnik podziękował Burmistrzowi Miasta za jak zwykle ciepłe i bardzo dobre przyjęcie w Suchej Beskidzkiej obiecując, że organizatorzy starają się aby Memoriał Henryka Łaska osiągnął klasę 1.1 UCI i stał się jedną z eliminacji Pucharu Świata – co byłoby wielkim osiągnięciem wszystkich organizatorów tego memoriału.

Peleton mijający suski rynek


Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka składa serdecznie podziękowanie wszystkim organizatorom, sponsorom oraz służbom zabezpieczającym dzięki którym wyścig mógł odbyć się na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym oraz w miłej i atmosferze kolarskiego święta.