Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w CKiF
Treść
W niedzielę, 26 stycznia, w całej Polsce i poza jej granicami zagra największa orkiestra na świecie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kolejny raz w to charytatywne przedsięwzięcie włącza się Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, zapraszając wszystkich do udziału w 33. Finale WOŚP w sali widowiskowej. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych.
26 stycznia 2025 podczas 33. Finału w Centrum Kultury i Filmu odbędą się dwa wyjątkowe koncerty. O godzinie 19:00 wystąpi zespół Iron Head - grupa, która swobodnie porusza się między potężnym, harmonicznym metalcore w klimacie As I Lay Dying czy Trivium, a klasycznym hard’n’heavy, dryfującym po oceanach zwanych Iron Maiden i Judas Priest. Unikalne połączenie charakternego riffu, szacunku do melodii, core’owego uderzenia i damsko-męskich akrobacji wokalnych eksplodowało w 2022 roku płytą “Dzień za Dniem”, tworząc przy tym swój unikalny styl, który nie sposób pomylić z żadną inną propozycją rodzimej sceny. Potężne brzmienie albumu, wciągające kompozycje i nieszablonowe aranże sprawiły, że Iron Head stało się metalowym głosem młodej sceny rockowej, z którym po prostu trzeba się liczyć.
Z kolei o godzinie 20:00 na scenie zaprezentuje się DETHOPS - sześciu młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja grania metalowej muzyki w przemyślany i bardzo indywidualny sposób. Na swoim debiutanckim albumie „Myślonur” zespół prezentuje klasyczne heavymetalowe brzmienia doprawione szczyptą klawiszy. Słychać tu inspiracje całego spektrum ciężkiego grania, którymi, pochodząca z Beskidów, ekipa oddaje hołd swoim muzycznym mistrzom. Usłyszymy tu zarówno melodyjne i ostre wokale, znakomicie śpiewającego wokalisty - Dominika Bobka, gładko zgrywające się z rytmicznymi gitarowymi riffami, wirtuozerskimi solówkami oraz skłaniającymi do przemyśleń tekstami na temat tego, co siedzi w ludzkim umyśle, pogmatwanym różnymi zaburzeniami, tragediami i doświadczeniami bliskimi śmierci. Autorem jednego z tekstów pt. „Adaś”, nawiązującego do kultowego „Dnia świra” jest sam Marek Koterski, polski reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, aktor, poeta, prozaik i dramatopisarz. Całość skonstruowana w ciekawy sposób sprawia, że słucha się jej od A do Z, czyli od pierwszej do ostatniej nuty.
Pomiędzy koncertami odbywać się będą licytacje atrakcyjnych gadżetów.
Serdecznie zapraszamy