Przejdź do stopki

Koncert Nadzwyczajny Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej na dziedzińcu Zamku Suskiego

Treść

Dziedziniec Zamku Suskiego jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych sal koncertowych w Polsce, co wielokrotnie podkreślali artyści, których mieliśmy przyjemność gościć w Suchej Beskidzkiej. W piątek, 5 lipca przed licznie zebraną publicznością wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej wraz z solistkami. Tym razem w Koncercie Nadzwyczajnym - Gali Muzyki Filmowej, otwierającym II Festiwal Artystyczny Urodziny Billy’ego Wildera, podnosząc rangę wydarzenia i wzbudzając u publiczności zachwyt.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Może poszczycić się liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię. Stąd nieprzypadkowo jest nazywana muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą.

Podczas Gali Muzyki Filmowej Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk SG Leszka Mieczkowskiego oczarowała słuchaczy mistrzowskim wykonaniem, dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach, przebojów muzyki filmowej i musicalowej. Żywiołowo reagująca publiczność raz po raz wyrażała swój zachwyt, nagradzając artystów gromkimi brawami i wiwatami. Wirtuozi przypomnieli między innymi utwory z tak znanych produkcji jak: Skyfall”,Pearl Harbor”, „Rocky”, „Mustang z dzikiej doliny”, „Podróże Pana Kleksa” oraz musicali „Cats”, „My Fair Lady” czy „The Greatest Showman”. Blasku wykonywanym utworom dodały solistki Anna Ozner, Natalia Zabrzeska – Borowiec oraz Iwona Chruślicka, których udział w Gali wzbogacił ją o różnorodność stylistyczną i emocjonalną, charakterystyczną dla muzyki filmowej. Obdarzone znakomitymi głosami wokalistki wydobyły z prezentowanych przebojów pełnię ich piękna. Całości doznań muzycznych dopełniła sceneria w jakiej odbył się Koncert Nadzwyczajny. Scena została wtopiona w krużganki Małego Wawelu, które po zmroku zostały wyeksponowane przez wielobarwną iluminację, co tylko potęgowało wrażenia jakich dostarczali muzycy i soliści.

Organizatorem Koncertu Nadzwyczajnego - Gala Muzyki Filmowej był Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka. Pozostaje mieć nadzieję, że Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej nie pozwoli na siebie długo czekać i w nieodległej przyszłości ponownie wystąpi w naszym mieście.

Wojciech Ciomborowski