Przejdź do stopki

Koncert laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Młodzi Artyści na Zamku Suskim

Treść

Dziś rozpoczyna się VI Ogólnopolski Konkurs Młodzi Artyści na Zamku Suskim organizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Suchej Beskidzkiej. Zapraszamy na koncert laureatów, który odbędzie się w niedzielę (19 maja) o godz. 16.00 w Sali Rycerskiej suskiego zamku.

Konkurs, nad którym patronat honorowy objął Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, dedykowany jest uczniom klas skrzypiec i wiolonczeli, pobierającym naukę w szkołach muzycznych I stopnia. Naczelną ideą wydarzenia jest rozwój talentu muzycznego dzieci, możliwość zaprezentowania umiejętności gry na instrumentach szerokiej publiczności, doskonalenie obycia estradowego, a także propagowanie literatury smyczkowej wśród młodych wykonawców. Jednocześnie konkurs jest  przedsięwzięciem o charakterze dydaktycznym, podczas którego zarówno uczestnicy jak i nauczyciele wymieniają się uwagami, spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Duże umiejętności techniczne młodych artystów połączone ze znakomitą interpretacją prezentowanych przez nich utworów sprawiają, że wcześniejsze edycje konkursu stały na bardzo wysokim poziomie, a koncerty laureatów gromadziły komplety publiczności. Najlepszych uczestników VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodzi Artyści na Zamku Suskim usłyszymy już w niedzielne popołudnie.   

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!