Przejdź do stopki

Majówkowe potyczki na słowa

Treść

Jednym z wydarzeń Suskiej Majówki są Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble, organizowane przez Bibliotekę Suską. Tegoroczna edycja odbyła się 1 maja, a wzięło w niej udział 19 zawodników.

Od wielu lat przeprowadzane przez Bibliotekę Suską turnieje Scrabble przyciągają nie tylko liczne grono zawodników, ale i ich znajomych oraz przyjaciół. Wydarzenie dostarcza bowiem z jednej strony wielkich emocji, a przy tym stanowi sposobność do nawiązywania nowych znajomości i odświeżania zawartych wcześniej. Wszak wśród uczestników jest stałe grono osób, które rokrocznie startują w Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble

Rywalizacja była bardzo zacięta i przebiegała w kilku etapach, co tylko potęgowało emocje wśród uczestników i kibiców. Ostatecznie po wielogodzinnych zmaganiach zwyciężczynią została Maria Krzyżanowska z Władysławowa, drugie miejsce przypadło Filipowi Bochenkowi z Krzeszowa, trzecie miejsce zdobył Mariusz Makuch z Zatora, a na czwartym miejscu uplasowała się Emilia Lach ze Stryszawy. Każdy z finalistów wykazał się nie tylko biegłością w grze, ale również strategicznym podejściem do używania skomplikowanych słów. W tzw. małym finale, w którym zmierzyli się najmłodsi zawodnicy triumfował Sebastian Lach ze Stryszawy, wyprzedzając Mikołaja Wągla z Suchej Beskidzkiej oraz Polę Kaszowską z Krakowa. Czwarte miejsce zajęła Wiktoria Harańczyk z Krzeszowa. Nagrodami w mistrzostwach były gry planszowe ufundowane przez organizatorów.