Przejdź do stopki

Zapraszamy na Suską Majówkę 2024

Treść

Suska Majówka na stałe weszła do kalendarza miejskich imprez sportowych i rozrywkowych. Tegoroczna potrwa pięć dni i rozpocznie się 1 maja. Jak co roku będzie bogata w wydarzenia, więc podczas niej każdy zapewne znajdzie coś dla siebie.

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Powiatowy Zespół w Suchej Beskidzkiej przy współpracy z Burmistrzem Miasta Sucha Beskidzka przez 21 lat organizował Wystawę Ogrodniczą. Z roku na rok cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W 2020 roku rolę głównego organizatora przyjęło miasto. I zgodnie z niepisaną tradycją Suska Majówka ponownie rozpocznie się w środę (1 maja) Targami Kwiatowymi na miejskim placu targowym. Potrwają tradycyjnie od 6.00 do 14.00. Udział w nich już zadeklarowało liczne grono wystawców, więc szukający nowych okazów do swoich ogrodów, na tarasy i balkony na pewno nie będą zawiedzeni.

Suska Majówka ponownie będzie obfitowała w wydarzenia sportowe. W środę, 1 maja, na krytej pływalni przy ul. Zielonej 1 swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy UKS Jasień. Pokaz zaplanowano na godz. 8.00. Trzy godziny później na stadionie miejskim odbędą się zawody w biegach przełajowych, a o 14.30 na Orliku rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej Zakładów Pracy. W czwartek, 2 maja, w parku zamkowym rywalizować będą młodzi łucznicy (godz. 10.00), a o godz. 11.00 na stadionie sportowym przeprowadzony zostanie rajd rowerowy dla dzieci do 12 lat. Natomiast w piątek, 3 maja, o godz. 10.00 na strzelnicy przy ul. Makowskiej rozegrane zostaną Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Podczas pierwszego dnia Suskiej Majówki o godz. 11.00 w Galerii Sztuki – Zamek nastąpi uroczyste otwarcie 18. Wystawy Środowiskowej, a w południe Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej zaprasza na specjalne zwiedzanie ekspozycji (w czwartek odbędzie się ono ponownie). O tej samej porze w Bibliotece Suskiej rozpoczną się IX Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble (zapisy przyjmowane są do 30 kwietnia). Zwieńczeniem pierwszego dnia Suskiej Majówki będzie wieczorny koncert Michała Bobera, w którym w Centrum Kultury i Filmu wystąpi w repertuarze Zbigniewa Wodeckiego. Gratką dla poszukiwaczy skarbów powinien być Zamkowy Jarmark Staroci, który zostanie zorganizowany w piątek (9.00 – 16.00) na parkingu zamkowym.

Suska Majówka zakończy się niedzielnym, popołudniowym (14.00 – 17.00) piknikiem służb mundurowych połączonym z akcją profilaktyczną „Dzieci Ratują Dzieci”. Wydarzenie, na którym obejrzeć będzie można sprzęt ratowniczy i wyposażenie formacji mundurowych zostanie zorganizowane na miejskim rynku.

Wojciech Ciomborowski

 

 

 

Zdjęcia