Przejdź do stopki

Sucha Beskidzka gościła Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych

Treść

Blisko 280 zawodników wystartowało 20 kwietnia w zorganizowanej przez Suski Klub Lekkoatletyczny wraz z Miastem Sucha Beskidzka II rundzie Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych, którą rozegrano w parku zamkowym.

Zawody w biegach przełajowych nierozłącznie kojarzą się z terenami leśnymi oraz mniejszymi i większymi podbiegami. Wytyczona przez Suski Klub Lekkoatletyczny trasa była płaska, ale to nie znaczy, że mniej wymagająca. Nie brakowało na niej długich, prostych odcinków, ale i krętych partii, co powodowało, że lekkoatleci musieli wykazywać się umiejętnością zmiany tempa biegu. Zarówno zawodnicy, jaki i ich trenerzy oraz kibice, którzy przyjechali do naszego miasta z innych części województwa nie kryli zachwytu nad pięknem zespołu zamkowo-parkowego. Wielu przyznało, że nie miało dotychczas przyjemności rywalizowania w tak pełnym uroku miejscu. Start i metę wyznaczono przy południowym skrzydle zamku, a sama trasa biegu prowadziła między innymi parkowymi alejkami, a ostatnie kilkadziesiąt metrów biegacze pokonywali wzdłuż Domku Ogrodnika i odrestaurowanej w ostatnich miesiącach zabytkowej oranżerii.

Suska runda Grand Prix Małopolski, której partnerami były Województwo Małopolskie i Miasto Sucha Beskidzka pokazała, że sport i historia mogą ze sobą znakomicie współgrać. We współorganizację wydarzenia włączyło się Nadleśnictwo Sucha, przygotowując stoisko edukacyjne, na którym można było poszerzyć swoją wiedzę o przyrodzie oraz otrzymać sadzonkę. Medalistów dekorował natomiast Nadleśniczy Tadeusz Kosman i Przewodniczący Rady Miasta Sucha Beskidzka Krystian Krzeszowiak.

Pełne wyniki zawodów, w których wystąpiło 58 zawodników Suskiego Klubu Lekkoatletycznego, zdobywając 14 medali, można znaleźć tutaj.

Wojciech Ciomborowski