Przejdź do stopki

Gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego za nami

Treść

Niedawno odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, dzieci uczęszczających do zerówek i uczniów klas I-V szkoły podstawowej, który poprzedziły eliminacje miejskie. 15 kwietnia w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej przeprowadzono eliminacje miejskie do tego samego konkursu, ale w kategorii klas VI-VIII szkół podstawowych.

Do rywalizacji przystąpiło 14 uczniów, którzy zaprezentowali się w jednym utworze poetyckim i fragmencie prozy. Jury w składzie: Małgorzata Skawińska - polonista w LO nr 1 w Suchej Beskidzkiej oraz Andrzej Peć - dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej, wydając werdykt brało pod uwagę takie kryteria, jak: dobór repertuaru do wieku recytatora, sposób interpretacji tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. I musiało przy tym mocno się natrudzić, gdyż poziom wystąpień był wysoki i wyrównany.

Po burzliwej naradzie zwyciężczynią eliminacji została Julia Kraus (SP nr 1), drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka – Natalia Nowak, a trzecie Antonina Ścieszka ze SP nr 2. Wyróżnienia przyznano Marii Czaickiej, Lilianie Pater i Izabeli Semik.

Wojciech Ciomborowski