Przejdź do stopki

Biblioteka Suska zaprasza na IX Otwarte Mistrzostwa Scrabble. Trwają zapisy

Treść

Miłośnicy najsłynniejszej planszowej gry słownej, już po raz dziewiąty, będą mogli zmierzyć się w IX Otwartych Mistrzostwach Scrabble w Bibliotece Suskiej, organizowanych w ramach Suskiej Majówki ‘2024. To wyjątkowe wydarzenie za każdym razem przyciąga całe rodziny, grupy znajomych i przyjaciół, dostarcza rozmaitych emocji, a przede wszystkim jest okazją do wyśmienitej zabawy.

Scrabble to najpopularniejsza gra słowna, polegająca na układaniu wyrazów wylosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej. Oprócz elementów rywalizacyjnych i wykorzystania umiejętności logicznego myślenia, ta intelektualna rozrywka popularyzuje piękno i poprawne używanie języka polskiego, jest świetną zabawą zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Nie trzeba być mistrzem, by brać udział w tych mistrzostwach, grunt to dobry humor i chęć zmierzenia się w słownych potyczkach. Dodatkową atrakcją są nagrody dla zwycięzców turnieju oraz autora najlepiej punktowanego słowa.


IX Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble odbędą się w środę 1 maja o godzinie 12.00 w siedzibie Biblioteki Suskiej przy ul. Mickiewicza 27. Zgłoszenia w formie elektronicznej, telefonicznej lub osobistej przyjmowane są do 30 kwietnia do godziny 12.00. Obowiązuje limit miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.