Przejdź do stopki

II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych już w lipcu

Treść

Zorganizowany przed rokiem w naszym mieście I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, a jego poziom artystyczny był wysoki. 6 lipca 2024 Centrum Kultury i Filmu, Miejska Orkiestra Dęta Suchej Beskidzkiej oraz Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka zapraszają na II edycję wydarzenia.

Konkurs Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych" pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka to ogólnopolski konkurs, mający na celu propagowanie kultury muzycznej oraz podnoszenie poziomu artystycznego orkiestr dętych, ze szczególnym naciskiem na muzykę filmową, animowaną oraz gier wideo. Dedykowany jest amatorskim orkiestrom, by wspólnie, podczas muzycznego współzawodnictwa, podnosiły poziom i szlifowały warsztat. To także doskonała okazja to integracji, wymiany doświadczeń i popularyzacji działalności orkiestr dętych, miejscowości z których pochodzą i muzyki filmowej w wyjątkowych aranżacjach.

Konkurs będzie częścią szerszego wydarzenia pod nazwą „Festiwal Artystyczny Urodziny Billy'ego Wildera”. O jego szczegółach będziemy informować w późniejszym terminie, a już dziś zapraszamy wszystkie amatorskie orkiestry dęte do wysłania zgłoszeń! Ilość miejsc jest ograniczona!

Karty zgłoszeń oraz regulamin tutaj