Przejdź do stopki

Nadleśnictwo Sucha będzie rozdawało sadzonki drzew i krzewów

Treść

12 kwietnia (piątek) Lasy Państwowe po raz piąty zorganizują akcję #sadziMy. W jej ramach w całym kraju rozdadzą milion sadzonek drzew i krzewów. Po raz kolejny do akcji przyłączyło się Nadleśnictwo Sucha.

Jak informują organizatorzy akcji polskie lasy są w świetnej kondycji. To pozwoliło na przygotowanie tak dużej ilości sadzonek rodzimych gatunków drzew. Dzięki temu Lasy Państwowe konsekwentnie kontynuują działania na rzecz zwiększania lesistości kraju, która obecnie wynosi 29,6 proc. Oznacza to, że lasy zajmują niemal trzecią część Polski. Każdy kto zgłosi się do Nadleśnictwa Sucha przy ul. Zamkowej 7 (lub odwiedzi siedzibę innego Nadleśnictwa) w godz. 9.00 – 15.00 otrzyma sadzonkę, którą będzie mógł posadzić we własnym ogrodzie.

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.