Przejdź do stopki

Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych zagości w parku zamkowym

Treść

Memoriał Edwarda Szklarczyka „I Ty możesz Zostać Mistrzem” oraz Suska Piątka są najbardziej prestiżowymi zawodami lekkoatletycznymi organizowanymi w Suchej Beskidzkiej, których renoma powoduje, że udział w nich biorą sportowcy z całego kraju. 20 kwietnia miasto będzie współorganizatorem kolejnego dużego wydarzenia – II rundy Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych.

Organizowane przez Suski Klub Lekkoatletyczny wraz z Małopolskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Gminą Sucha Beskidzka będą stanowiły nie tylko sportowe wyzwanie, ale także staną się okazją do podziwiania piękna przyrody i historii. Biegając wśród zieleni, przy dźwiękach natury, z widokiem na urokliwy staw, renesansowy zamek oraz odrestaurowaną oranżerię, uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć niezwykły klimat zespołu zamkowo-parkowego.

Grand Prix, która ma na celu popularyzację biegów przełajowych rywalizacja odbywać się będzie w jedenastu kategoriach wiekowych. Najmłodsi lekkoatleci pokonają dystans 300 metrów, a dla starszych dzieci i młodzieży przygotowane zostaną trasy liczące 600 i 1000 metrów. Na dystansie 2 km rozegra się walka w kategoriach U18 i U20. Stawką biegu młodzieżowców (zawodnicy do 23 lat) i seniorów na dystansie 3 km będzie Puchar Kicka. W najmłodszych kategoriach wiekowych (U16/U14/U12 i młodsi) opłata startowa wynosi 10 zł, a w kategoriach U18/U20/U23/seniorzy – 15 zł. Niepełnoletni zawodnicy nieposiadający licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki mogą wziąć udział w Grand Prix wyłącznie po okazaniu oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o braku przeciwwskazań zdrowotnych.

Zgłoszenia przyjmowane są przez system Starter PZLA do 17 kwietnia do godz. 20.00, a zawodnicy bez licencji mogą zapisywać się na stronie chronotex.pl. Nie warto zwlekać, gdyż, limit zawodników bez licencji wynosi 100 osób.

Wojciech Ciomborowski