Przejdź do stopki

Album "Sucha Beskidzka na fotografiach. Spacerem przez trzy dekady"

Treść

Nakładem Gminy Sucha Beskidzka ukazał się wyjątkowy album „Sucha Beskidzka na fotografiach. Spacerem przez trzy dekady”, prezentujący jak w ciągu tytułowych 30 lat zmieniło się nasze miasto.

Dziś śmiało można powiedzieć, że Sucha Beskidzka wykorzystała w pełni dziejową szansę, stając się jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. W ogólnopolskim rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego od dziesięciu lat utrzymuje się w pierwszej dziesiątce w kraju w kategorii miast. W wyniku przemian w ciągu trzech dekad krajobraz naszego miasta zmienił się nie do poznania. Jest to niewątpliwie zasługa codziennej, ciężkiej pracy całej wspólnoty zwykłych mieszkańców, ale szczególnie ludzi, którzy zbudowali tu swoje firmy, czy podjęli pracę jako specjaliści w różnych instytucjach i organizacjach.

Wspomniany rozwój miasta można byłoby wnikliwie opisywać. Tymczasem stare chińskie przysłowie mówi, że jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Wydany w nakładzie 3 tys. egzemplarzy, liczący 343 strony o wymiarach 30x24 cm album, w którym na wysokiej jakości papierze zamieszczono blisko 850 fotografii, jest zaproszeniem do swoistej podróży w czasie, gdzie właśnie za pomocą obrazów ukazany został ogrom zmian, jakie dokonały się w Suchej Beskidzkiej w ciągu ostatnich trzech dekad. Wbrew pozorom nie jest to podróż do bardzo odległej przeszłości. Jednak w tym przypadku, to również w pewnym sensie przeniesienie się z innego systemu gospodarczego do nowej rzeczywistości.

Album „Sucha Beskidzka na fotografiach. Spacerem przez trzy dekady” można zakupić w cenie 96 zł w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej (ul. Zamkowa 1, tel. 33 874 26 05) oraz w Centrum Kultury i Filmu (ul. Mickiewicza 27, tel. 33 812 08 88) w godzinach pracy miejskich instytucji kultury.