Przejdź do stopki

Nowy numer „Ziemi Suskiej” w sprzedaży

Treść

W sklepach na terenie Suchej Beskidzkiej dostępny jest najnowszy, podwójny, numer miesięcznika samorządowego „Ziemia Suska”. Bardzo dużo uwagi poświęcono w nim podsumowaniu dobiegającej końca kadencji samorządu, a także tematyce bezpieczeństwa przeciwpożarowego i porządku publicznego na terenie Suchej Beskidzkiej.

Dobiega końca kolejna kadencja samorządu, która trwała pięć i pół roku i była najdłuższą ze wszystkich dotychczasowych po transformacji ustrojowej w 1990 roku. Obfitowała w wiele wydarzeń, jakich ani Polska, ani świat nie doświadczył w powojennej historii. Dla nas wszystkich był to trudny czas, a konieczność zapewnienia funkcjonowania miasta w nowych warunkach była dużym wyzwaniem dla samorządu, zwłaszcza że jednocześnie należało realizować przyjęte wcześniej założenia i plany. Przez wspomniane pięć i pół roku na łamach „Ziemi Suskiej” na bieżąco były opisywane przedsięwzięcia i inicjatywy podejmowane przez Burmistrza Miasta i Radę Miasta, których realizacja pozwoliła na dalszy dynamiczny, ale zarazem zrównoważony rozwój na wielu płaszczyznach. W aktualnym wydaniu miesięcznika przedstawiono najważniejsze działania podjęte w ostatnich latach przez samorząd.

W nowym numerze dużo uwagi poświęcono również tematyce bezpieczeństwa przeciwpożarowego i porządku publicznego na terenie miasta, która była jednym z głównych punktów lutowej sesji Rady Miasta. Ponadto w ostatnich tygodniach walne zebrania sprawozdawcze miały dwie suskie jednostki strażackie. Ich członkowie z dużym zaangażowaniem ratują zdrowie, życie i dobytek mieszkańców, gdy te są zagrożone. A o skuteczności podejmowanych działań można przeczytać w „Ziemi Suskiej”.

W bogato ilustrowanym numerze nie mogło zabraknąć informacji na temat bieżących inwestycji realizowanych przez samorząd oraz relacji z jubileuszu 25-lecia samorządu powiatowego oraz gali finałowej dwóch prestiżowych konkursów – „Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego” i „Podbabiogórskie opowieści”, a także z gali „Sportowiec Roku 2023 Powiatu Suskiego”.

Miesięcznik samorządowy do nabycia w:

  • InterMarche
  • Market Kicek, ul. Nad Skawą 1
  • Market „Jasień”, ul. Błądzonka
  • GS Samopomoc Chłopska – sklep „Pod Wiązem”
  • Punkt Ksero na terenie szpitala
  • Sklep CH Urbańscy (pasaż)
  • Sklep nocny, ul. Mickiewicza 63

 

/Wojciech Ciomborowski/