Przejdź do stopki

Ferie w mieście 2024

Treść

W poniedziałek, 12 lutego w Małopolsce rozpoczną się ferie zimowe. Miejskie instytucje kultury oraz kluby sportowe i stowarzyszenia działające na terenie Suchej Beskidzkiej przygotowały dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć rekreacyjno-sportowych, które pozwolą spędzić wolny czas w atrakcyjny sposób.


CENTRUM KULTURY I FILMU

 

Szeroką i urozmaiconą ofertę proponuje na ferie Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, w którym w tym roku motywem przewodnim części zajęć będzie przebojowy film animowany „Wyfrunięci”, nadal wyświetlany w suskim kinie.  Zaplanowano między innymi zajęcia plastyczne i ruchowe dla różnych grup wiekowych, ferie z Miejską Orkiestrą Dętą, podczas których muzycy zorganizują prezentację, muzyczne quizy oraz rozmaite gry i zabawy. Z kolei działająca przy CKiF grupa teatralna Street Art zaprasza na „Bal u Królowej Śniegu”. W programie wydarzenia są warsztaty teatralne i taneczne, rękodzieło oraz.... dyskoteka. W trakcie ferii odbędzie się również XV Otwarty Turniej Szachowy Ziemi Suskiej, organizowany rokrocznie w zimowym okresie na sali rycerskiej suskiego zamku.

 

Zajęcia są bezpłatne, ale na wszystkie obowiązują zapisy. Na zajęcia ruchowe, ferie z orkiestrą, turniej szachowy oraz kino można się zapisywać pod numerem telefonu: 33 812-08-88 oraz w kasie CKIF. Zapisy na „Bal u Królowej Śniegu” przyjmuje Street Art. (tel. 696-786-177).

 

BIBLIOTEKA SUSKA

 

Biblioteka Suska na ferie zimowe przygotowała fantastyczne detektywistyczne przygody. Uczestnicy zajęć przeprowadzą śledztwo, odkryją biblioteczne sekrety i poznają tajniki pracy detektywa. Nauczą się też specjalnego “szyfru” - alfabetu PJM. Zajęcia inspirowane będą bogatym księgozbiorem powieści detektywistycznych dla najmłodszych czytelników jaki posiada suska książnica.

Warsztaty, które odbywać się będą we wtorki i czwartki w godz. 12.00 – 14.00 dedykowane są dzieciom w wieku 6-12 lat. Zapisów można dokonać pod numerem telefonu: 33 812-08-35 lub osobiście. Ilość miejsc ograniczona.

 

MUZEUM MIEJSKIE SUCHEJ BESKIDZKIEJ

 

W Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej ferie zimowe zaczynają się już 10 lutego. Przygotowano na nie cykl warsztatów tematycznych dla dzieci w wieku 8-11 lat – „Tradycje karnawałowe”, „Czas, zegary”, „Mikołaj Kopernik i tajniki wszechświata”. Wszystkie zajęcia będą trwać około 2 godzin. Koszt  jednorazowego uczestnictwa w nich to 25 zł od osoby. Ilość miejsc na warsztaty edukacyjne jest ograniczona. W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz rezerwacji zajęć prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 33 874-26-05 (wew. 22) lub mailowo: muzeum@sucha-beskidzka.pl. Regulamin zajęć oraz zgoda na uczestnictwo dostępna jest w kasie muzeum oraz na stronie internetowej.

Ponadto w okresie ferii (12 – 25 lutego br.) wszyscy uczniowie z suskich szkół wraz ze swoimi rodzinami lub opiekunami będą mogli skorzystać z biletu rodzinnego w promocyjnej cenie, który uprawnia do zwiedzenia aktualnych ekspozycji w Muzeum. Natomiast dla rodzin i turystów indywidualnych przygotowane zostały specjalne karty edukacyjne odnoszące się do tematyki związanej z wystawą czasową o Mikołaju Koperniku, które będą mogli rozwiązywać w trakcie lub po zwiedzonej wystawie pt. „Mikołaj Kopernik. Klucz do Wszechświata”.

 

MIEJSKA ŚWIETLICA PROFILAKTYCZNA

 

Na nudę nie będą mogły w trakcie ferii narzekać również dzieci uczęszczające do Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej, w której przez dwa tygodnie organizowane będą urozmaicone zajęcia. Zaplanowano gry i zabawy ruchowe, wyjścia na basen, spacery i zajęcia na świeżym powietrzu. W programie są również wyjścia na halę sportową oraz do Centrum Kultury i Filmu.

MIEJSKIE CENTRUM SPORTU I REKREACJI

Amatorzy aktywnego spędzania czasu, a w szczególności na świeżym powietrzu, mogą wykorzystać ferie na naukę jazdy na łyżwach lub podniesienie już posiadanych umiejętności. Natomiast w sobotę 17 lutego o godz. 9.00 na Białym Orliku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w jeździe szybkiej na lodzie. Zawody zostaną przeprowadzone w pięciu kategoriach wiekowych (dzieci do lat 6, 7-10 lat, 11-15 lat, 16-35 lat, powyżej 35 lat) z podziałem na kobiety i mężczyzn.

LIGA OBRONY KRAJU

Zarząd Powiatowy LOK w Suchej Beskidzkiej zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne szkolenia strzeleckie, które odbywać się będą na terenie strzelnicy pneumatycznej w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. płk. Semika 1. Zaplanowano je na wtorki (13.02, 20.02) oraz czwartki (15.02 i 22.02) w godz. 10.00 – 13.00. Rodzice są zobowiązani do złożenia oświadczenie opiekuna prawnego, w którym wyrażą zgodę na udział dzieci w zajęciach.

Wojciech Ciomborowski