Przejdź do stopki

Nowy repertuar kina w Centrum Kultury i Filmu

Treść

Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej przygotowało repertuar kinowy na ostatni dni stycznia od dwa pierwsze tygodnie lutego. Nie brakuje w nim nowości, które w suskim kinie są wyświetlane równo z premierami ogólnopolskimi.

były już wyświetlane w suskim kinie, lecz nadal cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem widzów. Stąd osoby, które nie zdążyły dotychczas zobaczyć między innymi „Aquaman i zaginione królestwo” mogą to szybko nadrobić. Co istotne przygody tytułowego Aquamana, który kolejny raz zmierzy się z niebezpieczeństwem zagrażającym jego światu można obejrzeć w wersji z dubbingiem oraz w technologii 3D!

Wśród długo wyczekiwanych przez kinomaniaków nowości na ekran wchodzi polski film w gwiazdorskiej obsadzie - „Kos”. Produkcja, będąca kompromisem między historią a fikcją, z pewnością zasługuje na uwagę. "Kos" opisuje losy Tadeusza Kościuszki (Jacek Braciak), który po powrocie ze świeżo niepodległych Stanów Zjednoczonych planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom. W pościg za nim z listem gończym rusza rosyjski oficer Dunin  Robert Więckiewicz).

Kolejną polską propozycją jest „Fuks 2”, czyli kontynuacja produkcji z 1999 roku. W drugiej odsłonie poznajemy Macieja, który jest obrotnym dwudziestolatkiem. Jego ojciec (bohater pierwszej części) zasłynął z brawurowych akcji przeciwko policji i młodzieńczych wybryków. Niebawem Maciej za sprawą pięknej kobiety zostanie wplątany w serię nieprzewidywalnych zdarzeń i będzie musiał się przekonać, czy odziedziczył odwagę i spontaniczność po ojcu, który dość wysoko zawiesił poprzeczkę.

Trzecim filmem, który warto zobaczyć jest produkcja „Piep*zyć Mickiewicza”. Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie.

W nowym repertuarze nie zabrakło również filmów familijnych i bajek. Z pewnością warto zwrócić uwagę na „Wyfruniętych", animację ze studia Universal Picture, która wyprodukowała takie hity jak „Minionki”, „Sing 2” czy „Jak wytresować smoka”.

Serdecznie zapraszamy!