Przejdź do stopki

Pobiegnij i „Wygraj z otyłością”

Treść

Otyłość, to przewlekła, niebezpieczna choroba, prowadząca do innych poważnych schorzeń. W niedzielę 24 września o godz. 11.00 w Suchej Beskidzkiej na stadionie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra” odbędzie się impreza biegowa „Wygraj z otyłością”, promująca zdrowy i aktywny tryb życia.

Otyłość definiuje się jako nieprawidłowe lub nadmierne nagromadzenie tłuszczu, które stanowi zagrożenie dla zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że występuje ona w sytuacji gdy wskaźnik masy ciała (BMI - (Body Mass Index) przekracza 30. Według innej metodologii za otyłość uważa się stan, w którym tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 25% całkowitej masy ciała u mężczyzn oraz 30% u kobiet. Niepokojące jest coraz częstsze pojawianie się otyłości w okresie rozwojowym u dzieci, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na większe ryzyko (nawet 17,5 razy) otyłości i chorób powiązanych w dorosłości.

W celu przeciwdziałania otyłości u Polaków oraz aktywizacji społeczeństwa do najprostszej formy ruchu, jaką jest bieganie Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy „Sokół” w Lubinie zorganizował ogólnopolski cykl imprez sportowo-edukacyjnych promujących zdrowy i aktywny tryb życia. Wydarzenia w postaci biegów przełajowych, parkowych i ulicznych, odbywają się w całej Polsce, przy współorganizacji największych i sprawdzonych klubów sportowych i stowarzyszeń. W Suchej Beskidzkiej współorganizatorami biegu są Suski Klub Lekkoatletyczny oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, a udział w zawodach zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych jest bezpłatny.

Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 5 km. Dla dzieci i młodzieży przygotowano krótsze trasy, liczące odpowiednio 200m, 500 m, 1 km oraz 2 km. Na mecie na biegaczy czekać będą medale oraz posiłek regeneracyjny. W ramach imprezy biegowej odbędą się również warsztaty zdrowego odżywiania, spotkanie z gościem specjalnym, a wszyscy chętni będą mieli szasnę nauczyć się robić shake i szaszłyki owocowe oraz „kulki mocy”.

Serdecznie zapraszamy!