Przejdź do stopki

7. Memoriał Edwarda Szklarczyka obfitował w rekordy

Treść

Aż 263 zawodników reprezentujących 33 kluby wystartowało w sobotę 20 maja w 7. Memoriale Edwarda Szklarczyka „I Ty możesz zostać mistrzem” zorganizowanym z inicjatywy Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Stanisława Lichosyta przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Od pierwszej edycji mityngu, którego celem jest upamiętnienie wybitnego sportowca, olimpijczyka, zawody cieszą się bardzo dużą frekwencją. 263 sportowców rywalizujących w sobotnie popołudnie na obiektach MCiR zaliczyło łącznie 393 osobostarty, a zmagania zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych (skok w dal, pchnięcie kulą, skok wzwyż, rzut oszczepem) odbywały się w znakomitych warunkach atmosferycznych, co pozwalało na osiąganie bardzo wartościowych rezultatów. Ponownie okazało się, że suska bieżnia jest niezwykle szybka, czego efektem było to, że wielu zawodników wróciło do domów z rekordami życiowymi. Podobnie jak przed rokiem wielkich emocji dostarczył bieg na 100 metrów mężczyzn, w którym zwyciężył ubiegłoroczny młodzieżowy mistrz Polski Albert Komański (CWKS Resovia Rzeszów), poprawiają swój rekord życiowy (10,34 sekundy). Tuż za nim finiszował wychowanek UKS Bieganie.pl Stryszawa – Jakub Pietrusa (Agros Zamość), uzyskując swój najlepszy rezultat w tym sezonie (10,57 sek.). Trzeci na mecie Rafał Pająk (MKS Czechowice-Dziedzice) również w tym sezonie nie przebiegł ani razu100 metrów szybciej  niż w Suchej Beskidzkiej.

Pozostałe konkurencje biegowe także dostarczyły ogromnych emocji, a licznie zebrana publiczność głośnymi okrzykami i gromkimi brawami wspierała swoich ulubieńców, a w szczególności reprezentantów Suskiego Klubu Lekkoatletycznego, którzy licznie zaprezentowali się przed własnymi kibicami. Nieprzypadkowo najlepsi zawodnicy w swoich konkurencjach podkreślali, że do Suchej Beskidzkiej warto przyjeżdżać ze względu na znakomitą atmosferę panującą na zawodach, ich profesjonalne przygotowanie, a także atrakcyjne nagrody. Najcenniejszą oraz okazałe trofeum otrzymał Maciej Wyderka (KS AZS AWF Katowice), który z czasem 1:48,96 zwyciężył w Biegu Memoriałowym Edwarda Szklarczyka na 800 m mężczyzn O Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka. Drugie miejsce zajął wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegu na 800 i 1500 metrów, uczestnik halowych mistrzostw Europy - Adam Czerwiński (UKS Lider Siercza).

Wojciech Ciomborowski