Przejdź do stopki

Trwają zapisy na VIII Otwarte Mistrzostwa Scrabble

Treść

Miłośnicy najsłynniejszej planszowej gry słownej, już po raz ósmy, będą mogli zmierzyć się w VIII Otwartych Mistrzostwach Scrabble w Bibliotece Suskiej, organizowanych w ramach Suskiej Majówki 2023. To wyjątkowe wydarzenie za każdym razem przyciąga całe rodziny, grupy znajomych i przyjaciół, dostarcza rozmaitych emocji, a przede wszystkim jest okazją do wyśmienitej zabawy.

Scrabble to najpopularniejsza gra słowna, polegająca na układaniu wyrazów wylosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej. Oprócz elementów rywalizacyjnych i wykorzystania umiejętności logicznego myślenia, ta intelektualna rozrywka popularyzuje piękno i poprawne używanie języka polskiego, jest świetną zabawą zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Nie trzeba być mistrzem, by brać udział w tych mistrzostwach, grunt to dobry humor i chęć zmierzenia się w słownych potyczkach . Dodatkową atrakcją są nagrody dla zwycięzców turnieju oraz autora najlepiej punktowanego słowa.
VIII Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Scrabble odbędą się w poniedziałek 1 maja o godzinie 12.00 w siedzibie Biblioteki Suskiej przy ul. Mickiewicza 27. Zgłoszenia w formie elektronicznej, telefonicznej lub osobistej przyjmowane są do 28 kwietnia do godziny 15.00. Obowiązuje limit miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak sama nazwa wskazuje, turniej otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych, dorosłych oraz młodzieży z Suchej Beskidzkiej i okolic, turystów, amatorów i scrabblistów wszystkich, którzy kochają Scrabble.